Slovenija
17459 ogledov

Zakaj v Sloveniji cveti delo na črno?

Komentarjev 55
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • vzev 08:54 26.november 2023.

    Če bi ljudje videli, da gre pobran davek v njihov dobro, bi ga ljudje tudi lažje plačevali. Ker pa vidimo, da se z njim najbolj financira nevladnike, lenuhe, migrante, pa potem vsak gleda, da pač prihrani vsak evro. Bolj nas ...prikaži več bodo obirali, več bo dela na črno. In potem uvajajo nove in nove davke. Rajši vidim, da nek obrtnik pospravi denar v svoj žep, kot pa da ga dobi nevladna organizacija ali migranti. On si vsaj to zasluži.

    • h4ck3r 10:23 26.november 2023.

      V vseh državah se financira te skupine ljudi in to ne bi bila težava, če potem ne bi bile prikrašane preostale skupine. In tukaj nastane težava, ker se samo jemlje tistim, ki imajo mogoče malo več ali vsaj za udobno ...prikaži več življenje in daje tistim, ki nimajo. Prav je da obstaja socialna država, ampak pri nas gre pa že v ekstreme, kjer se jemlje že tistim, ki komaj prilezejo do udobja.

    • vzev 10:29 26.november 2023.

      Socialna država bi morala obstajati izključno za tisti, ki imajo kakšno bolezen ali pa so invalidi. Lenuhi pa nebi smeli dobiti niti centa. Prav tako se z našim denarjem nebi smelo financirati migrantov in pa nevladnih organizacij. Te se naj ...prikaži več preživljajo same. Če jih ljudje ne podpirajo, jih pa tudi ne potrebujemo.

    • h4ck3r 10:42 26.november 2023.

      Se delno strinjam...verjetno tisti na zavodu, ker nekateri so ostali brez službe in mogoče niso tako iznajdljivi ali pa delajo na področju, kjer ni naenkrat toliko razpoložljivih mest, tem je potrebno pomagati preživeti vsaj nekaj mesecev. Migranti, tudi ti se ...prikaži več lahko ločijo na tiste, ki so zares bili ogroženi in potrebujejo zaščito in tiste, ki gredo s trebuhom za kruhom. In nazadnje še NVO-ji, nekateri so uporabni in pomagajo ljudem, žal je pa kar nekaj takšnih, ki so sami sebi namen.

    • papak 13:17 26.november 2023.

      Ko sem prebral prvi stavek sem že skoraj pritisnil downvote. Hvala bogu prevral do konca. 👍

    • rd2dmk2 21:11 26.november 2023.

      fantje, a vi veste kolk denarja iz proračuna gre kmetom? sam zato da se grejo kmetovanje ? pa vi veste kolk gre za firme ( magma, renault ) da odpirajo ne novadelovna mesta ampak da odpirajo nove račune nekim tajkunom. ...prikaži več a to vas pa ne žuli ? ste verjetno zraven, a ? a kdo vam pa bran da ne naredite neko NVO pa začnete kasirat ? vam jest povem vaša lenoba in neumnost, zato pa ste na sociali !! hvala bogu, da se zbere še kaj cent davkov, pa da gre lahk za vas

    • h4ck3r 08:29 27.november 2023.

      rd2...hja več kot očitno je da si tudi sam pri "koritu". Zakaj ne odprem NVO-ja, brez težav, ampak kaj ko umrem, če celi dan nimam kaj uporabnega za narediti. Pač tak sem, nekateri so pač zadovoljni tudi s takšnim življenjem. ...prikaži več Te pa vprašam...komu bi raje dal 1000€? Nekomu ki ti da 1l mleka, nekomu, ki zaposluje polovico regije ali pa nekomu prepisuje(ker je tema že xxxxxxxxxx obdelana) raziskave o enakosti spolov?

    • rd2dmk2 09:44 27.november 2023.

      h4 hja, daj mi naštej en sam tehten razlog da meniš da sem sam pri koritu ? res bi rad zvedel po čem to sklepaš? in komu bi raje dal 1k€ te bom presenetil tistemu ki prepisuje. mogoče bi pa ...prikaži veča s1k€ dobil možnost da se loti nečesa drugega, pametnega in koristnega. tisti ki zaposluje pol regije lahko zaposluje, plača pa kot Tuš- za en kurc, kmetu pa ni treba niti mal zahtevat za 1L mleka, ker že s subvencijam dobi preveč, da se vozi okol z John deer-om po svojem vrtičku, ker posesti nima.

    • h4ck3r 09:57 27.november 2023.

      Vsak ima svoje mnenje, pogled na svet, delo in svoj doprinos ter korist družbi. Da je le srečen. Za sebe vem da ne bi mogel biti....

    • igorgeus 20:17 28.november 2023.

      da si pri koritu sklepa samo zato, ker se ne strinjas z njim. ce nisi proti, po njegovo pomeni, da imas od tega kaksne koristi. sodi pac po sebi.

    • h4ck3r 20:33 28.november 2023.

      igorgeus...sklepam zato, ker je navedel, da bi stran jemal tistim, ki dejansko izvajajo otipljiv doprinos k družbi in proti kateremu nihče ne more oporekati. Po drugi strani bi pa dajal tistim, ki izvajajo nekakšen fiktiven doprinos, ki je neizmerljiv in ...prikaži več neotipljiv in si ga lahko vsak predstavlja po svoje. Mleko se pije v LJ in npr. da ne bo kdo sedaj užaljen Mačkovcih, avti se vozijo tu in tam, "kultura" na metelkovi ali pa na goričkem, huh bi bile vroče besede. :-)

    • igorgeus 13:47 10.december 2023.

      ce ti nimas nic od tega, se ne pomeni, da je doprinos fiktiven. malo vec sirine ne bi skodilo.

  • davoli 07:25 26.november 2023.

    Zakaj se tako razmišlja??Drži, da država živi od davkov ampak vsi moramo živeti spodobno življenje. Vsak normalen človek ve, da se začnejo stopnice čistiti zgoraj in ne samo spodaj ali od sredine navzdol. Vedno je treba uporabiti zdravo kmečko pamet ...prikaži več in počasi bo tudi poštenost prišla.

  • Avatar karjola
    karjola 07:50 26.november 2023.

    90% države dela na črno. Seveda z razlogom. Vsi si želimo izboljšati denarno stanje. Torej dokler bo dodatek do minimalca bo tudi delo na črno. Jaz kor obrtnica nimam dopusta, nimam bolovanja, nimam božičnice.... torej kaj mi preostane?

  • Željko 11:56 26.november 2023.

    Ne kradem vendar to lopovsko državo katero skrbi le dobrobit migrantov, lenuhov in nevladnikov bom kolikor se bo le dalo prinesel naokoli oziroma ji plačal čim manj davkov. In isto učim svoje otroke. Nič drugače ni kot v Jugoslaviji takrat ...prikaži več smo plačevali Srbom sedaj pa lenuhom v lastni državi

  • atamama 08:54 26.november 2023.

    Lepo zajeto v članku VENDAR v srži ne pove, da je denar sveta vladar. Saj ni tu pomembno račun ali ne, večina teh obrtnikov je pavšalistov in to izkoristijo. Drugo pa je, da tudi davkarji in policaji rabijo te usluge ...prikaži več in koristijo reklo kdor maže ta vozi. Pred leti je kolega iz NM prijavil električarje, ovadba zavržene, ko je prepisoval nepremičnino pa je ugotovil čigava žena je odmerjala davek. Morda ni odveč potegniti ''helihopterske prevozze policijskega šefa''. Pa se spraujemo kje riba smrdi?

  • Luksi 08:04 26.november 2023.

    Odličen članek, vse drži kot pribito...

  • optimist11 07:41 26.november 2023.

    Vsi bi obdavčili delavca in upokojenca. Večje podjetnike, ki se spretno izogibajo plačilu davka se pa pusti na miru. Radi bi sistem ZDA kjer TRUMP plačuje min. davek. Pa ja ne mislite da je g. Pišek obogatel z poštenim plačilom ...prikaži večm delovne sile in posledično dajatev.

    • h4ck3r 10:20 26.november 2023.

      optimist11 sploh ni težava v obdavčevanju, če bi tile davki bili potem pravično razdljeni...vsi koristimo usluge javne uprave in vsi moramo prispevati. Težava je samo v tem, da imamo še vedno globoko zakoreninjeno mišljenje uravnilovke. Tistim z več je treba ...prikaži več pobrat in dati tistim z manj. Zakaj že? In smo spet v krogu.

    • rd2dmk2 21:13 26.november 2023.

      h4ck3r, zelo toplo ti priporočam branje knjige Živalska farma. če ne moreš( finanšno ) do čtiva, ti ga rade volje priskrbim.

    • h4ck3r 08:36 27.november 2023.

      rd2...ne rabiš ti mene prepričevati, da so današnji levičarji "Napoleoni" ;-) Si pa dal dobro idejo, da si tudi nekateri "Levičarji" preberejo kako je na stvari. Sam imam raje od začetka kmeta, tako vsaj vem kje sem in nimam lažnih upanj. :-)

    • rd2dmk2 09:38 27.november 2023.

      h4ck3r, poglej treba je v osnovi pogledat zakaj imajo nekteri več. če se midva lotiva istega posla, potem grem stavit da bo eden imel čez nekaj časa več in drugi manj. je to narobe? NI! problem nastane, ko nekdo začne ...prikaži več najemat delovno silo in jo ne plača pošteno in zaradi tega obogati. ker ima sedaj bogastvo, lahko še bolj bogati, hkrati pa še bolj izkorišča svojo delovno silo in kar je še bolj narobe, naravne vire. kako to da je recimo nafta v lasti enih in da od nje nima koristi celotna skupost

    • h4ck3r 09:54 27.november 2023.

      rd2...tukaj se pa strinjava. Me jezi ko se začne izkoriščati delovna sila, enako če se želi povišanja samo zato, ker ima podjetje več. Bodimo pošteni, delavcem naj rastejo plače skladno z inflacijo in pa delovno uspešnostjo, ki naj bi vnaprej ...prikaži večj določena ter delovno dobo in bo mir. Izkoriščanje delavcev z namenom večjih dobičkov ali obratno višjih dobičkov podejtja za višanje osebne koriste, brez vloženega večjega truda sta enako sprevržni dejanji.

    • optimist11 21:20 27.november 2023.

      Odgovor obema: Italija ima že več kot 10 let težave z migranti. Jaz naivnež sem se spraševal zakaj jim EU ne pomaga pri omejitvi prihodov. Pa mi je nekdo, ki dobro pozna te razmere obrazložil. Nočejo pomoči, ker prevzamejo vse ...prikaži več migrante in jih nato nečloveško izkoriščajo. Enako Španija, Francija Nemčija...No in tem deželam bi potem naj bile konkurenčne države ki delajo pošteno. Sedaj ko je pa "zagustlo" pa si jih naj pošteno delimo. NITI POD RAZNO.

    • rd2dmk2 09:54 28.november 2023.

      optimist11 ne razumem tvojega namiga, ti nočeš da izkoriščamo migrante ali pa naj se pridružimo ostali EU pri izkoriščanju njih. glede amerike in Trumpa, če svet ne sprevidi sprevženosti te države in njihovih tajkunov, potem nam res ni pomoči. Trump ...prikaži več je bogatel z oddajo vajenec, kje je mastno služil iz dveh virov. iz kraje vajencev in iz dobička gledanja njegovih oddaj. in sedaj na zavodu za zaposlovanje bereš razpise v stilu v vlogi dodajte vaše ideje o vodenju in razvoju. halo ?!

    • h4ck3r 11:29 28.november 2023.

      rd2...hja to je pa že lep čas praksa, kjer vsaj v moji stroki, ti dajo pri razgovoru za rešit enega izmed njihovih obstoječih problemov. Za to sem sam npr. dobil čas 5 dni, torej delovni teden, da jim dostavim celotno ...prikaži več implementacijo rešitve. Ja pa ja seveda...torej kdo mi zagotovi, da če ne bom izbran, da dobim za ta čas plačilo oz. če sem izbran, da je ta čas vštet v moj delovni čas.

    • h4ck3r 11:32 28.november 2023.

      Ampak to imam izkušnje samo v SLO, v AT so glede tega bolj striktni in tudi kontrolirani, saj imajo ob morebitni prijavi na AK hitro veliko dodatnih kontrol. Pri nas se inšpekcija ne zgane niti ob kakšnih bolj resnih kršitvah ...prikaži več delovnega razmerja, razen če nimaš podpore novinarjev. Tako da izkoriščanje je očitno tudi zelo odvisno od države do države...tudi Nemci si ne morejo privoščiti takšnega izkoriščanja, saj so tudi pri njih zelo strogi, seveda če pride do prijave kršitve.

    • rd2dmk2 16:45 28.november 2023.

      h4.. jest bolj vidim krajo intelektulane lastnine. v tvojem primeru lahko 10 kandidatov dalo 10 idej. in potem nikogar ne izberejo, imajo pa izdelane načrte, ki jih lahko implementira zabit direktor, ki je dobil svojo idejo na razpisu pred tem. ...prikaži več. je pa hecno da se to lahko dogaja, kajti na zavodu jimočitno ne potegne kaj objavljajo, al pa zaposleni dobijo kuverte. sem pa jest že opozoril zavod na take prakse. hja. odgvor je bil.. no ni ga bilo.

  • Jernej65 15:56 26.november 2023.

    No pa smo tam. Tudi državo nekdo zastopa in to so politiki in razni vplivneži. Njihove lovke so razpredene povsod, kradejo na veliko, milijoni se prelivajo v zasebne žepe in še delati ne rabijo. Tisti ki delajo na črno, vsaj ...prikaži več delajo in si ta denar tudi zaslužijo. Ko bodo državniki postali pošteni, bomo pošteni postali tudi državljani.

    • rd2dmk2 21:15 26.november 2023.

      jernej65 sanja sivja o koruzi. misliš da bo državljan, ki je od pamtiveka okol prinašal državo, kar čez noč postal pošten. in mislim državljan, ker to je politik , kmet, berač, lopov, podjetnik in delavec.

  • jakec1575 13:15 26.november 2023.

    Davki razen dohodnine so v sloveniji povprecni. Gre za naravo balkana. Svercanje. Ljudje so zabiti. Z racunom in garancijo ti obrtnika terjas da pride odpravit napake. Brez ti pokaze sredinca. In slovenc raje 2x placa brez racuna, kot enkrat z ...prikaži več racunom. Temu se rece zarukanost

    • McBobo 15:10 26.november 2023.

      Če bi država delovala in bila redni plačnik za opravljena dela, bi narod tudi raje plačeval davke. Ker pa je država najslabši plačnik za opravljena dela, se pa pričakuje od državljanov kaj; da bodo kaj boljši. Lep primer nategovanja za ...prikaži več opravljena dela je janković. 45+ mio pokradenih, neplačevanje obrtnikov, obrtniki so delali samomore. Država pa nič. In jaz naj plačujem davke? Vedno sem bil za poštenost, zdaj ko pa vidim kako se krade, pa tudi sam učim otoke, državi čim manj in čim več poskriti.

  • Avatar NickMason
    NickMason 10:59 26.november 2023.

    V vsaki občini se ljudje vsi poznajo vsaj na videz,pa je potem tudi zaupanje enega kot drugega boljše,pršparaš,če je kaj narobe ti pa isto popravi in ne rabiš računa.Drugo je pa to ,tudi policaji in inšpektorji itd delajo isto,ko jim ...prikaži več pride majstor ,vsi so veseli cenejše usluge.

    • McBobo 15:13 26.november 2023.

      Pa ne samo inšpektorji. Odvetnik sam mi je ponudil, če za storitev svetovanja narediva brez računa. Itak da, če se pravosodje strinja s tem, zakaj bi se jaz upiral.

  • Naklonsky 12:51 26.november 2023.

    Zakaj res cveti? Zaradi visokih davkov!

  • sandi76 19:46 08.januar 2024.

    Država in vladajoči aparati totalni nesposobneži, zakonodaja pisana na kožo tistim, ki se jim izmikajo, javni sektor počne , kar mu paše, pokojninski sistem spodbuja minimalne vplačevanja, levaki bolj skrbijo za lenuhe , kot za tiste ki delajo, davki odvisni ...prikaži več od vsakokratne vlade, .... ali se kdo čudi, da ljudje raje poskrbijo zase, kot da bi plačevali davke in spodbujali tak sistem ???

  • igorgeus 20:16 28.november 2023.

    ker je vecina delovnih mest placana do 1500 neto, ljudje pa hocejo vedno vec

  • a3479c8857678e87df3c796b6335aa01be0c1022 20:31 09.december 2023.

    Ko si bo g. Turk odgovoril na vprašanje, koliko osebkov se je pri nas usedlo zaradi okoriščanja ali vsaj malomarnega ravnanja z javnimi sredstvi, mu bo tudi jasno, da je nategovanje države nujno samozaščitno ravnanje. S tem, da jo lahko ...prikaži več še tako nateguješ, pa je ne boš nikoli toliko, kot ona tebe.

  • Tomaz_321 07:53 26.november 2023.

    "Slovenci so zanimivi patroni." ja hudiča Žurnal 24... Kakšen uvodni stavek pa je to?? Nismo vsi z vami krave skup pasli, da nas boste tako omenjali s "patroni"... Poleg tega bi morali napisati namesto "SO patroni", "SMO patroni"!!! Ali to ...prikaži več potem pomeni, da VI, delate vse po "reglcih" ?

    • ico8 09:01 26.november 2023.

      321, to pomeni, da je pisec clanka cefur!

    • h4ck3r 10:17 26.november 2023.

      Tomaz_321...kako pravijo o mački in cviljenju...ja smo partroni, balkanci in še kaj...prej bomo priznali lažje nam bo. Imeli bi življenje kot v npr. skandinavksih državah a še vedno bi se obnašali kot balkanci. E moji patroni, tako pač žal ne gre.

  • natasa86 10:20 26.november 2023.

    To lahko napiše samo nekdo ki ne pozna davčne zakondaje skratka ponavadi tisti ki ne izda računa skupno državi daveč davka saj nima olajšav tudi ko gre na morje ne tanka na račun firme itd

  • papak 13:18 26.november 2023.

    Za 500 eur prispevkov na mesec samo da maš odprt S.P. pa ni čudno. Korporacije pa sinhrono proti mladim podjetnikom jim odvzemajo delo.

  • rd2dmk2 16:43 26.november 2023.

    takole bom dejal nehite krivit državo. NEHITE ! dokler bo naš podjetnik prodajal izdelek za 12 eurov, zahteval za obdelavo paketa še nekaj eurov in celo obdelavo računa kakšen euro in potem še dostavljavec hotel da se sprehodi par korakov ...prikaži večv po SLO za bornih par eurov, za vse to bo pa kitajec hotel, pazi to, 1.5 eura, potem bomo imeli delo na črno in tudi sivo ekonomijo. lepo vam povem, ne bom vam plačeval pohlepneži take gromozanske marže. e jebite se. rajš dam državi, tud za carino !!

  • Grof 09:03 26.november 2023.

    A prodajanje obraza, Erika Breclja ni delo na črno, samo vprašam, ker me ……

  • Avatar Suli
    Suli 10:48 26.november 2023.

    Ko se bo ukinila gotovina in se bo čeprav nekateri tega nočejo verjeti (digitalni evro) bo marsikaj drugače. Kako bo to vplivalo na posameznika to je pa že druga zgodba. Važno da lobiji dosežejo svoje v imenu razvoja in "družbene koristi".🤔

    • McBobo 15:15 26.november 2023.

      Je tako. Ko bo uvedena digitalna valuta, se bo za vsak cent vedelo ali je plačan davek ali ne. Potem bo šlo na črno lahko samo še v naturaljah.

    • rd2dmk2 16:45 26.november 2023.

      a res ? a dons se od vsake transakcije zaračuna davek ? e mislim da ne . in janez to dobro ve, in lepo dobiva darila na račun.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.