Slovenija
37320 ogledov

Ne boste verjeli, kakšno položnico za elektriko so mu poslali domov

Komentarjev 44
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 11:25 13.februar 2021.

    Elektro Plus ima premalo uporabnikov zato se lotevajo teh zahrbtnih prijemov . MARIBORČANI ODKLOPITE SE ! Ne dovolite,da vas tako obravnavajo . Tudi STANINVEST zaracunava obresti za EN DAN zamude !

    • blayo 15:00 13.februar 2021.

      Ma dej ne bluzi no. Zgleda folk raj kot da plača tisti ubog cent, po FB trabunja kako se jim godi krivica.

    • Avatar Leon
      Leon 15:58 13.februar 2021.

      blayo...kdor si pošteno zasluži vsak cent ne dovoli ,da ga tako obravnavajo tisti ,ki živijo na tuj račun .

    • blayo 16:31 13.februar 2021.

      Če pošteno zaslužiš cent, potem tudi veš da ga moraš pošteno plačat ko je to treba. Vse ostalo je medijska manipulacija. Zakaj torej niso plačali tistega ubogega centa?

    • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 17:13 13.februar 2021.

      Ko nakažeš 1 cent bo banka prejemniku zaračunala 10 centov provizije za prejet priliv. Če želiš nekomu škodovati, potem mu kar nakaži 10.000 krat po 1 cent.

    • blayo 19:21 13.februar 2021.

      Se strinjam, če je tvoj namen da škoduješ. Ne štekam pa zakaj modeli že v štartu niso plačali toliko kot je treba. Zakaj je nastal dolg 1 cent? Verjetno ne zato, ker bi redno plačevali...

  • gargamel 11:21 13.februar 2021.

    Takoj bi se odkopil od njihove energije......budale....

    • blayo 15:01 13.februar 2021.

      A zato ker ti niso pogledal skozi prste in ti oprostili ta dolg?

    • gargamel 15:04 13.februar 2021.

      DOLG....enega centa......so za .......ves kaj.......norcevanje iz strank....ce ze drugo ne....ne recem da je neka cifra....

    • blayo 16:40 13.februar 2021.

      Aha, torej če si dolžan samo 1 cent in tisti ki mu dolguješ to od tebe zahteva, je on grešni kozel? Za moje pojme se norca dela ravno tisti, ki pod pretvezo "saj to ni noben denar" tega ne plača. ...prikaži več Plača naj tisti ušivi cent in naj se neha delati norca iz nas ki te iste cente pošteno zaslužimo in naj neha z nami medijsko manipulirati!

  • vzev 16:57 13.februar 2021.

    Razumem, da je treba dolg poravnati. Toda zakaj za tak mali znesek pošiljajo opomin. Nasploh zakaj se posebej pošiljajo opomni. Na naslednji položnici bi dodali eno postavko, ki bi bil pač opomin za prejšnji mesec. Ker s tem sedaj delajo ...prikaži več škodo tako sebi (že lista papirja pride več kot 1 cent), kje so pa potem še stroški pošiljanja. Prav tako pa ima stroške tisti, ki plača

    • kapibara1 19:47 13.februar 2021.

      To dela robot- program, ki nima plombe limita opomina.. To NE dela človek- oseba...!! to je avtomatizem..!!

    • vzev 08:36 14.februar 2021.

      Razumem, da to dela program. Toda s takšnim pošiljanjem imajo več stroškov, zato bi pač dodali v programu pogoje.

    • radsemastimzmesom 13:40 14.februar 2021.

      kapibara1, robote, kot ga ti omenjas, je mozno sprogramirati tako, kot ze lepo omenja vzev. Npr. mobilni operater ima lepo zadevo izpeljano tako, da se dolg do visine nekaj EUR avomatsko pripise in pristeje h naslednji poloznici in ni potrebe ...prikaži več po groznji s sodno izvrsbo. Se posebej pri 1 (enem) centu lahko pride do razlike zaradi decimalke na tretji potenci in ni potrebe po taksnem obravnavanju.

  • Janez 15:38 13.februar 2021.

    Vsi stroški, ki bi nastali zaradi rubeža 1. centa bi bili nekajkrat večji kakor je vrednost rubeža . Kdo je tu baraba. Prva je Elektro plus, ki nekaj takega sploh naredi potem pa še vsi ki bi imeli od tega ...prikaži veča koristi. Takšnega dobavitelja energije takoj zamenjam!!

    • blayo 16:50 13.februar 2021.

      A, pol pa OK. Pol pa lahko kar takoj vsem svojim strankam dajo dobropis par evrov za primer, ko bi jim bili ti slučajno dolžni. In jasno oni so barabe ker terjajo dolg nazaj. Seveda gurmanom je pa zgleda pod ...prikaži več častjo, da bi poravnali 1 cent dolga. Narobe svet torej... tisti ki ne plača dolga je heroj, tisti ki ga zahteva nazaj je pa baraba...

  • rd2dmk2 10:09 14.februar 2021.

    verjemite mi da se splača tožit tud za cent.. pa saj advokati in rubežniki niso plačan od procentov zneska ampak po svojih postavkah. zato lepo plačat dolg in pa zamenjat , saj jih je dost, če drugi ne bo boljš, ...prikaži večš, bo pa tretji. zavedajte se da toti živijo od naše lenobe. ja če bi se borili tud mi za vsak cent, in to vsi, bi kmalu nehali in se pošteno potrudili za stranke.

  • kapibara1 19:43 13.februar 2021.

    Dejstvo abota: Dobil izpisek poslovanja na osebenem Trr - NIKOLI IN NIKDAR V ZADNJEM LETU BIL V DOVOLJENEM MINUSU !!!, cent DOLGA,,negativne obresti !!?' Šel na na banko in rekel: Če ste mi zaračunali 1 cent minusa?? sem prišel da ...prikaži več mi ga vrnete.. in sva se gledala čez šipo..100% resnica.. Banke ne bom omenjal- cerka pol leta nazaj.. "A ja- cent so mi vrnili.."

  • kapibara1 19:48 13.februar 2021.

    Ne se vzburjat !! Če za ta bogi 1 cent, na banki nimate pogoja najema krdita, ga NE BOSTE dobili...!!!

  • Ludvik Miholic 20:44 13.februar 2021.

    mene je hoelo Maribor elektro prevariti za 600kilovatov morda me je pa sem par mesecev dokazoval da da toliko nisem se nikoli porabil tako da si zapisem vsaj dvakrat mesecno stanje stevca in vseeno neverjamem takih stevcev katere citajo na ...prikaži veča deljavo tele stevci so za goljufanje strank in tesko jim dokazati ker je drzavni monopol

    • dare326 21:21 13.februar 2021.

      Jaz že pet let beležim dnevno stanje elektro in vodnega števca. Pri elektro ni goljufanja, pri vodnem sem odkril napačno merjenje po zadnji menjavi, vendar moram počakati na toplejše vreme, da bom lahko natančno izmeril porabo in jih potem ovadil ...prikaži več zaradi nevestnega poslovanja.

  • kapibara 09:59 15.februar 2021.

    FURS pri letni dohodnine, ne zaračunava dolga- vrača dolga pod 10 evrov.. prenese na prvo naslednjo položnico vračila..

  • igorgeus 13:10 14.februar 2021.

    zakon o izvrsbi ne dovoli izvrsbe za manj kot 10 eur, tako da predlog na sodisce sicer lahko vlozijo, samo sodisce izvrsbe ne bo dovolilo in bo predlog zavrglo.

    • kapibara 09:57 15.februar 2021.

      Če se ne motim, se tako mali zneski prenašajo na naslednjo položnico( na primer: poračun preveč plačane elektrike).. RES PA JE, da take abote piše računalniški program- robot avtomatsko

  • miho 11:38 13.februar 2021.

    Me prav zanima, komu se splača tožiti za 1 cent ali pa nekaj evrov? Kot vem, so stroški sodnih postopkov dragi, tudi če se ne zvlečejo... Že samo sodna taksa stane kar ohoho denarja. Potem pa so tukaj še odvetniki ...prikaži več s svojimi odvetniškimi tarifami (še nisem videl, da bi šel kdo v tožbo brez odvetnika). Ampak že brez odvetnika in takojšnjim plačilom potem, ko stranka dobi na vpogled, za kaj jo podjetje toži, lahko stroški nanesejo kakšnih 100 eur.

    • la 13:32 13.februar 2021.

      Zavaruj se pravniško,recimo ARAG ,pol ni stroškov pa nobenega razmišljanja o se splača ali ne ,delodajalci te bolj spoštujejo ,v današnjih cajtih je imeti odvedniško pomoč nekaj vsakdanjega

    • blayo 15:19 13.februar 2021.

      To sem jaz spoznal šele, ko sem šel v tujino delat. Brez odvetnika nikjer nimaš šans, da vidiš svoj denar nazaj prej kot v pol leta.

    • Avatar Leon
      Leon 16:06 13.februar 2021.

      V pravni državi ni potrebno zavarovanje za taksne nebuloze . To je samo zaslužek pravni kasti .

    • blayo 16:28 13.februar 2021.

      O ja, je treba! Če misliš drugače živiš v zmoti. Pravna država ti samo omogoča, da prideš nazaj do svojega denarja, ne ureja pa tega koliko časa boš porabil za to. Za primer ti dam oranje... njivo z modernim traktorjem ...prikaži več zorješ v pol ure, na roko z motiko bi nucal pa en mesec. Torej če imaš odvetnika je tako kot če bi imel traktor, če si pa sam, ti pa ostane samo še motika...

  • AnzeSmolej 12:37 13.februar 2021.

    Folk dajte no razumeti da gre to vse avtomatsko, nihče dejansko ne pogleda položnice. Napake se dogajajo, ne bo konec sveta, sigurno bi en telefonski klic na podjetje to težavo takoj odpravil in ne bi bilo potrebno jokati po medijih.

    • vojko19 12:46 13.februar 2021.

      avtomat lahko nastaviš na posamezni ali rafalni strel, tako tudi računalnik majstr

    • janez864 13:57 13.februar 2021.

      Jaz sem od te firme dobil 300 € za poračun. Pol leta niso knjižili nobenih plačil, potem pa sem na reklamacijo dobil dva krat odgovor naj plačam. Ko sem jim dokazal da je to neupravičeno nisem dobil opravičila, ampak le ...prikaži več nov znesek poračuna 10 krat manjši. Seveda sem izbral drugega ponudnika.

    • blayo 15:09 13.februar 2021.

      vojko, jasno, avtomat lahko nastaviš, da ne pošilja opominov pod 10 centov. Potem se pa zgodi da ti folk enostavno začne plačevati 10 centov manj. Na koncu leta imaš 12.000 minusa pri 10.000 strankah. Bolj je da so za en ...prikaži več cent dobil izterjavo kot pa da noben nič ne bi rekel, konec leta pa pribil vse obresti in stroške. Naj jim bo to šola za drugič!

    • blayo 15:16 13.februar 2021.

      Janez, a misliš da se drugje to ne more zgodit in se ne dogaja? Povsod je tako da najprej plačaš čeprav veš da so oni v zmoti, potem se pa pritožuješ itd. Povsod je tako. V Nemčiji praktično noben od ...prikaži več servisov s tabo ne posluje brez direktne bremenitve. Ko ti pa nekaj preveč odtrgajo rabijo pa pol leta da nazaj dobiš. To je klasika.

    • blayo 16:54 13.februar 2021.

      Se pipolnoma strinjam z Anzetom... en klic oz. e-mail bi vse rešil ampak zgleda je lažje na fejsbuk al pa tviter vreči in se narediti francoza. Na koncu izpadeš kao heroj, ker si dolgoval denar in sam zato niti vedel nisi.

    • vzev 16:58 13.februar 2021.

      Lahko si bi pa dodali varovalko, ki bi tako mali znesek rajši pripisala naslednji položnici in tam dodali eno postavko. Ker s tem imajo sedaj še sami več stroškov, kot pa je vrednost položnice.

    • blayo 19:26 13.februar 2021.

      To je avtomatika. Če bi to delala ena Francka, bi bilo bistveno dražje. Sigurno ni normalno, da se za to dela izvršbo, ampak gurmani bi se morali najprej vprašati zakaj zamujajo pri plačili. Zamujanje pri plačilih sigurno ni normalno, je ...prikaži več pa precej običajno, večina pa po tem povzame da ker je običajno, je tudi normalno in sprejemljivo.

    • vzev 08:40 14.februar 2021.

      Vem, da je avtomatika, zato sem pa tudi napisal, da bi naredili varovalko, ki bi ta znesek rajši pripisala kot postavko na naslednji položnici. In seveda je to cenejše, kot da to dela ena Francka, toda še vedno so stroški ...prikaži več pošiljanja, ki so dražji kot en cent. Kaj res misliš, da kdo namerno ne plača 1 cent? Se mi je že zgodilo, da sem pri plačevanju vnesel napačno vrednost (pač nekaj delaš na hitro in nisi pozoren). Sedaj je precej boljše, ko je večina položnici z QR kodo.

    • blayo 17:43 15.februar 2021.

      Ja, jaz mislim da ljudje dostikrat namerno ne plačajo 1 cent, ker si mislijo saj mi ga bodo "oprostili". Potem jim ga pa eden od desetih slučajno ne oprosti, se pa čudijo in so kar naenkrat pod vtisom, da se ...prikaži več jim godi nekakšna krivica.

  • sebastjan95 12:12 13.februar 2021.

    Dolg je dolg

    • janez864 14:00 13.februar 2021.

      Povprašaj svojo ženo, da ni vseenokakšen je dolg. Tebi je morda to da dolg je dolg v tolažbo.

    • blayo 15:11 13.februar 2021.

      janez, ne bit pameten. Zadeve prikazuješ tako, kot da je podjetje zdaj krivo, ker jim je stranka dolžna.

    • djdj 16:47 13.februar 2021.

      Dolg je dolg, če ni kratek. ;)

    • onxxx 17:56 13.februar 2021.

      Ah to da ti pošljejo opomin je še ok,meni so za 2 eura kar vložili izvršbo brez opomina in seveda +150 eur "stroškov izterjave".Ne gre za isto firmo,seveda pa odvetniki služijo,ti pa se pritoži in plačaj pritožbo,takso itd.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.