Pod streho /pod-streho/nepremicnine
91360 ogledov

Zavarovalnica škodo prizna šele pri tej hitrosti vetra

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Garancija
    Garancija 07:14 27.julij 2023.

    Zdaj se začne izgovarjanje zavarovalnic na vse kriplje,in pa drobni tisk v pogodbah.

    • jakec1575 09:10 27.julij 2023.

      Odvisno od zavarovalnice. Ce je bla streha naceta od prej in to lahko dokazejo, gre za slabo vzdrzevanje. Po drugi strani sunke tezko dokazes brez lastne merilne naprave

    • Avatar Zoran
      StarMačk 10:48 27.julij 2023.

      Točno tako, vse je odvisno od zavarovalnice! Sem že dolga desetletja pri Triglav ravno zaradi tega, ker še nikoli ko je bilo potrebno izplačati zahtevek, naj si bo nepremičnina, avto, osebno zavarovanje, niso niti malo komplicirali! Je pa res, da ...prikaži več nisem nikoli poizkušal kaj mutit! So malce dražji, ampak mirni živci! Pred mnogimi leti sem enega od avtov zavaroval pri drugi zavarovalnici, pa so ob poškodbi, ki sem jo (pri)dobil na parkirišču zakomplicirali do amena tako, da sem jih teral u 3pm...

  • Avatar Garancija
    Garancija 07:21 27.julij 2023.

    Pravijo da je polomilo 450 000 kubikov lesa,kar znaša škoda 360 milionov evrov.To je šele 10% letnega poseka v slo gozdovih.Kje je pa tisti denar,od 4,5 miliona posekanih dreves,ki se vsako leto poseka,pa nobeden o tem ne govori kam je šel ta denar.

    • jakec1575 09:08 27.julij 2023.

      V privat zepe izbrancev ki sekajo. Vcasih posekajo tudi tuje hlode brez vednosti lastnikov. Lesna mafija. Samo strel pomaga.

    • Avatar Zoran
      StarMačk 10:56 27.julij 2023.

      Verjetno imaš v mislih razne koncesionarje v državnih gozdovih!? Kar se poseka v lastniških gozdovih tiče, razen gozdarjev in FURSa, ne bi smelo nobenega brigati kaj se potem dogaja z izkupičkom od prodanega lesa.

  • Avatar lu.ckyss
    lu.ckyss 07:29 27.julij 2023.

    Ob tem velja poudariti, da zavarovalnice poškodbe, ki jih je povzročil veter, priznajo šele, če je bila njegova hitrost večja od 62 kilometrov na uro oziroma če je veter v okolici lomil veje, podiral drevesa in če so bile poškodovane ...prikaži več tudi okoliške dobro vzdrževane hiše Torej, če vam neurje odnese streho in ne podre nobenega drevesa, ni bilo neurja... ?! Sunki vetra so lahko zelo "individualni" banda zavarovalniška..

    • oneh 07:59 27.julij 2023.

      Imam na terasi tipski paviljon 4x4 m in deklarirano zdrži sunke vetra do 90 km/h. Po predpisih izdelano in vzdrževano streho pa ti bo odpihnil sunek vetra s hitrostjo 60 km/h? Če bi temu res bilo tako, bi zaradi burje ...prikaži veče vse hiše na Primorskem bile brez streh. Ker so levaki taki "strokovnjaki" pa (še) imamo svobodo in levaki plešete.

    • www 09:02 27.julij 2023.

      Ti si bolan od politike

    • jakec1575 09:07 27.julij 2023.

      Oneh.klec je v napuscih. Na podrocju burje jih redko najdes.

    • oneh 11:01 27.julij 2023.

      Vem to, zato so nekoč delali čopaste strehe in oblagali napušče. Pa na streho so dajali opečne strešnike in ne zaplate pleha. Tako ti je veter vrgel s strehe le kak strešnik ne pa vso kritino... Danes se pač špara, ...prikaži več pa naj stane kolikor hoče. Vendar veter s 60 km/h... Ti kakšen tovornjak pripelje mimo hiše z 100 km/h in ti odnese streho? To pa niti takrat, ko imamo svobodo in levaki plešete ni najbolj verjetno.

  • Avatar Garancija
    Garancija 08:49 27.julij 2023.

    Me zanima,če bo zdaj država dovolila,da delamo betonske ravne strehe

    • jakec1575 09:05 27.julij 2023.

      Samo vrniti se moramo k tradiciji his z minimalnim ali nikakrsnim napuscem. Napusc je razlog, da se veter upre in odtrga streho. Ce bi ze rad ekstra varnost, betonuraj streho kot prinorci. Za to ne rabis ravne strehe. To je ...prikaži več na vasi grdo. Cela Poljska je polna grdih kvadrov. Ne priporocam. Zemljanke so tudi ok resitev. Lesena gradnja tudi. Brez napusca. Kubisticne hise z napusci iz 1960 so out

  • Avatar Mehičanka76
    Mehičanka76 15:51 27.julij 2023.

    Zavarovalnice niso zato, da delajo v svojo škodo! Drugače pa sem brala drobni tisk, nikjer omenjano s kakšno hitrostjo mora pihati veter, da se ti prizna zavarovarnina.

  • Toma 12:14 27.julij 2023.

    Bo morala imeti vsaka (zavarovana) hiša svoj atestirani vetrometer? Še vedno greš lahko z njim meriti hitrost avta, da bo dovolj velik "sunek" ;-)

  • www 07:46 27.julij 2023.

    A ni logicno? Zavarovalnica ne bo placevala za slabo narejeno hiso. Ce ne zdrzi 60kmh, pac ni normslna hisa po zahodnih standardih.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.