Pod streho /pod-streho/varcna-hisa
19222 ogledov

Velikanska podražitev zemeljskega plina

Komentarjev 30
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • PaPajapopi 07:51 07.december 2021.

    Najprej te privabijo, da te pozneje oskubijo.

  • Avatar pantani
    pantani 07:28 07.december 2021.

    Važno da plače že par let stagnirajo!!!

    • alen009 08:10 07.december 2021.

      sodelavec je tako nadrsal. Subvencija za peč MOL, vse sladko ampak kratko.

    • h4ck3r 09:35 07.december 2021.

      pantani, res? Kje?

    • Avatar pantani
      pantani 09:50 07.december 2021.

      V gospodarstvu!!!

    • h4ck3r 10:01 07.december 2021.

      Hmm delam v gospodarstvu in se plača usklajuje letno z inflacijo. Kdor ima to vezano na povprečno plačo, se mu je le ta povečala za nekje 350€ bruto od leta 2014. Kdo pa nima vezane na nič od tega, pa ...prikaži več se mu le ta ne more znižati, saj gre drugače za kršitev delovne zakonodaje, razen seveda, če je sam podpisal aneks ali drugo pogodbo.

    • Avatar pantani
      pantani 10:56 07.december 2021.

      Pri nas se plača ni uskladila že 12 let. Ne vem kje v gospodarstvu delaš, sam sem v težki industriji, Ti dam namig (turbine za hidrocentrale).

    • h4ck3r 11:00 07.december 2021.

      Sam sem v IT. Verjamem, da se plače niso uskladile na veliko področjih, zato sem pa napisal meni poznane primere mesečnih vezav. Sem pa samo odgovoril, na tvoj komentar, da stagnirajo, kar ni ravno res. Mogoče stagnirajo glede na zviševanje ...prikaži več stroškov življenja ampak plača kot takšna se pa ni mogla znižat, torej je ostala enaka kot pred leti. Če pa se je, pa delodajalec krši delovno pogodbo.

    • PasjaProcesija 11:33 07.december 2021.

      pantani, Litostroj. Zakaj pa tam? Pojdi vsaj v Danfoss, zadnje čase so vzeli precej novih. Plačajo bolje, imaš boljše pogoje, delavci so zadovoljni.

    • PasjaProcesija 11:34 07.december 2021.

      Ali pa LTH. Delal boš v istem kompleksu, samo za boljšo plačo...

    • h4ck3r 16:26 07.december 2021.

      Tako je...dobri delavec dobi službo kjerkoli in to zelo hitro, res pa je da moramo biti malo bolj fleksibilni v smislu, da se nam ni problem vozit dlje in tako zapravit kakšno uro prostega časa. Tako da le pogumno z ...prikaži več menjavo v kolikor si nezadovoljen s trenutno službo.

    • Avatar pantani
      pantani 19:27 07.december 2021.

      Verjamem,vendar sem invalid 3.kategorije,star 49.let. Svoje čase sem delal kot varilec,sedaj pa kot administrator ker imam astmo,poleg tega pa še obrabo levega kolka. Na teden pošljem vsaj 3. prošnje...

    • h4ck3r 20:03 07.december 2021.

      Ja to pa je beda kapitalizma, že starost zna biti velikokrat problem, zraven pa še invalidnost...to pa je res potem samo za specifična delovna mesta. Čeprav se v večini primerov izkaže da ne eno ne drugo ni ovira in da ...prikaži več takšen delavec naredi veliko več kot pa kakšen zdrav mlajši kader.

    • PasjaProcesija 21:02 07.december 2021.

      Obraba kolka ni toliko problem. Drugje se najdejo dela tudi za varilsko mizo, astma bi pa znala biti težava zaradi spremljajočih plinov in prahu. Ti sam veš, če opraviš ta del zdravniškega pregleda ali ne... Brez prekvalifikacij (npr. v varnostnega ...prikaži več inženirja) je delo administratorja v Litostroju najbrž tudi tvoja prihodnost. LTH bi pa kdaj utegnil potrebovati kakšnega kontrolorja polizdelkov/izdelkov ali kaj podobnega. Za to bi pa imel možnosti. Glavo pokonci, kjer je volja je tudi pot.

    • Avatar pantani
      pantani 07:33 08.december 2021.

      Hvala za spodbudne besede.

  • jozicamurn 18:52 07.december 2021.

    Zanimivo, povsod dražijo pametni pa poceni dobijo. A ni šel predsednik Vučić tja k Putinu in Dodik, da so dobili primerno ceno? Kaj pa naši? Kam so oni šli? A so kaj lobirali te naši politiki? Totalni posRanci.

  • Avatar Jurij Korošec
    jurij18 16:40 07.december 2021.

    PRAVI RAZLOG je to, da NATO zajebava Rusijo in blokira plinovod Severni tok. To se sploh ne bi dogajalo, če te blokade ne bi bilo.

  • rd2dmk2 08:39 07.december 2021.

    zemeljski plin je nateg zaradi katerga bi morali tile dobavitelji na pranger, politiki pa tnalo. neloč so obljubljali da bo plin razbremenjen okoljskih davkov, ker je čista energija, danes so pa odjemalci na podeželju pribiti na križ. glede na ostale ...prikaži več ki kurijo kurilno olje in tiste na pelete so v katastrofalnem položaju. plin MORAJO dobavljat od pogodbenika, plačevat za plinohram, cene pa za nafto so omejene, za plin pa nič. in potem minister reče pa menjajte! Se ne da. za nafto pa se da.

    • oneh 08:46 07.december 2021.

      Tu je govora o zemeljskem plinu. V plinohramih pa je utekočinjen naftni plin oz. UNP. Kdor se še danes ogreva z njim je ali bajno bogat ali zelo neumen. Še direktno ogrevanje z elektriko je opazno ceneje od ogrevanja z UNP.

    • h4ck3r 09:38 07.december 2021.

      Tako je UNP nima več računice, bil je nekoč pred davnimi časi enakovreden kurilnemu olju, ampak že lep čas ni več. Alternativa pa še vedno je, odvisno od željenega oz. zmožnosti vložka se hitro menja ali na pelete ali pa ...prikaži veča toplotno. Tako da ne govorit da se ne da.

    • rd2dmk2 10:07 07.december 2021.

      glede TČ. za novogradnjo že gre, starejše hiše pa večina TČ je nizko temperaturnih in grejejo na okoli 50 stopinj,,kar je malo za radiatorsko ogrevanje pa tudi za sanitarno toplo vodo. torej je kombinacija TČ fotovoltaike ali pa solarnih kolektorjev. ...prikaži več. cene so krepko preko 10k, napram plinskim kotlom ki so okoli 2k. je pa še en problem. to je električna napeljava do hiše. pri TČ kaj radi to pogojujejo pa si spet lahko pri strošku 5k€. ni pocen, če pa ima kdo preveč denarja, donacija dobrodošla.

    • h4ck3r 10:25 07.december 2021.

      Sam sem obnovil starejšo hišo in menjal ogrevanje UNP na visokotemperaturno TČ. Imam pa del hiše talno ogrevanje, večinoma pa so navadni radiatorji. S temperaturo nekje med 20 (ponoči) in 23,5 (podnevi), do sedaj mi je letni strošek TČ, ogrevanje ...prikaži več sanitarne vode in ogrevanje, bil nekje med 1000 in 1200€. Cene TČ so pa različne, večina dobaviteljev, kjer ni možna eko subvencija, doda pri VT tudi svoj popust. Se pa da tudi to subvencijo dobiti za določene modele.

    • h4ck3r 10:29 07.december 2021.

      Je pa cena vseeno okoli 10k€ z zalogovnikom in bojlerjem za sanitarno vodo, seveda z montažo. In imaš prav, vsi pogojujejo minimalno električno napeljavo tako za enofazni kot trofazni tok. Tako da se seveda doda še ta strošek, če napeljava ...prikaži več ni urejena. Je je razlika do peči na pelete kar konkretna, sam sem imel tudi to ponudbo, ki pa je bila za polovico nižja od TČ. Ampak sam nimam prostora za hrambo večje količine peletov, tako da mi to ni prišlo v poštev.

  • Avatar Anion6anion
    Anion6anion 15:36 07.december 2021.

    Gen i je še vedno najcenejši. Ko bodo znamenjali Goloba ne bo več tako! Pomemben jim bo dobiček kot je rekel Hojs.

  • Avatar Sreten Lukić
    lluckyss 08:48 07.december 2021.

    Zahvalite se Greti in naši okoljski Lučki....greteni zarukani..

  • jakec42 08:48 07.december 2021.

    Ti dobavitelji so isto pokvarjeni kot dobavitelji medicinske opreme in zdravil,država pa vse to dopušča,da ti preprodajalci enormno zaslužijo za nič dela!!!!

  • Boschtjan Zupanchich 15:09 07.december 2021.

    Paraziti nabijajo cene v nedogled !!! ! !!!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.