11 ogledov

Vučkić debitiral v dresu Newcastla

Haris Vučkić je skupaj s soigralci doživel še drugi zaporedni poraz v kvalifikac Žurnal24 main
Mladi slovenski nogometaš Haris Vučkić je v sredo kot prvi Slovenec zaigral za ekipo Newcastla. Na srečanju angleškega pokala proti Huddersfieldu (4:3) je v igro vstopil v 91. minuti.

Eden izmed najobetavnejših slovenskih nogometašev, komaj 17-letni Haris Vučkić, je v sredo dosegel nov mejnik v svoji karieri. Na srečanju angleškega pokala proti Huddersfieldu je kot prvi Slovenec zaigral za Newcastle. Nekdanji član Domžal je v igro vstopil šele v 91. minuti, a kljub temu si bo teh nekaj trenutkov na stadionu St. James Park verjetno zapomnil za vse življenje. Srečanje, ki ga je spremljalo nekaj več kot 23.000 gledalcev, so po pravi drami s 4:3 dobil Vučkić in soigralci. Newcastle je namreč na začetku drugega polčasa zaostajal že s 3:1. Da je zmaga ostala doma, so nato do konca srečanja poskrbeli Ameobi, Nolan in Geremi. Ko je nadarjeni Slovenec vstopil v igro, zamenjal je strelca zadetka Ameobija, je bilo sicer že vse odločeno. Če bo Haris še naprej navduševal v rezervnem moštvu in ekipi do 18 leta starosti pa ne dvomimo, da bo v letošnji sezoni še kdaj dobil priložnost zaigrati za člansko moštvo.