17 ogledov

Udrih brez Artesta in Martina proti Clevelandu

Iverson velja za legendo in mnogim bo hudo, če se ne bo vrnil na parket. FOTO: A Žurnal24 main
V petek je bilo v ligi NBA na parketu 24 moštev. Nachbar je pomembno prispeval k zmagi New Jerseya nad Charlottom. Udrih je brez pomoči Artesta in Martina skorajda premagal Cleveland.

Golden State : New Orleans 104:116

New Jersey Netsi so z zmago 102:96 proti Charlotte Bobcatsom dosegli četrto zaporedno zmago. Toliko jih letos v nizu še niso dobili, za Charlotte pa je to že 11 zaporedni poraz na gostovanjih. K zmagi so kot vselej največ prispevali t.i. Veliki trije (Big Three): Vince Carter s 30 točkami, sedmimi skoki in štirimi podajami, Richard Jefferson z 28 točkami, petimi skoki in šestimi asistencami ter Jason Kidd z osmim trojnim dvojčkov v sezoni (11 točk, 12 podaj in 10 skokov). Zmage pa ne bi bilo brez Boštjana Nachbarja (igral je 23 minut), ki je šest od svojih 11 točk dosegel v minutah, ko je New Jersey prevzel vodstvo in ga nato ni več izpustil, bilo je to konec tretje četrtine. Prvi strelec Bobcatsov je bil Jason Richardson s 33 točkami. Za poraz si je nekdanji klub Primoža Brezca kriv kar sam, saj so izgubili 21 žog, kar so Mrežice kaznovale z 29 točkami v akcijah po pridobljeni žogi.

Udrihu je nasproti stal Ilgauskas. © AFP

Pri Cleveland Cavaliersih so gostovali Sacramento Kingsi , a kljub kratki klopi nudili dober odpor vse do izteka srečanja, ko so lanski finalisti le prišli do zmage z 97:93. LeBron James je zbral 24 točk, 10 podaj in osem skokov, mož odločitve pa je bil vendarle mladi Daniel Gibson , ki je s trojko 12 sekund pred iztekom igralnega časa Clevelandu priboril zmago (skupno je dosegel 13 točk). Pri Kraljih sta zaradi poškodbe manjkala njihova najboljša igralca Ron Artest in Kevin Martin , tako je bilo vse na Benu Udrihu . In skoraj mu je uspelo. 47 sekund pred koncem je zadel za vodsto 94:93, a v nasprotnem napadu njegovi soigralci niso uspeli pobrati žoge ob zgrešenem metu Jamesa, ki je prišla v roke Gibsonu in končalo se je s trojko slednjega. Udrih je v 44 minutah na parketu zbral 11 točk, devet podaj in tri skoke.

Nachbar je igral proti Bobcatsom. © AFP

Najbolj vroča ekipa zadnjih nekaj tednov Detroit Pistonsi so prišli do svoje 11 zaporedne zmage. Z rezultatom 101:85 so premagali Toronto Raptorse . Richard Hamilton z 22 točkami, Chuncey Billups z 18 in Rasheed Wallace z 20 so pravi recept za zmage Detroita, obenem so svoj delež dali še igralci s klopi, ki so dosegli 25 točk, rezervni igralci Toronta le pet. Primož Brezec v dveh minutah na parketu ni uspel vreči na koš, ujel pa je eno žogo. Radoslav Nesterovič za edino kanadsko ekipo v ligi ni igral, med njegovimi soigralci sta bila tokrat najbolj razpoložena Andrea Bargnani s 25 točkami in Chris Bosh z dvojnim dvojčkom (19 točk in 14 skokov).

Brez pomoči Saše Vujačiča so do nove zmage prišli LA Lakersi , Philadelphio so premagali z visokih 124:93. Za zmago pa tokrat ni bil najzaslužnejši Kobe Bryant (15 točk), temveč Andrew Bynum z dvojnim dvojčkov (17 točk in zanj rekordnih 16 skokov) in ekipna igra Jezernikov (sedem igralcev je preseglo deset točk). Na preostalih srečanjih petkovega večera večjih presenečenj ni bilo: Boston je z zmago nad Memphisom prišel do some zaporedne zmage, skupno že 28; še naprej so uspešni košarkarji Denverja , tokrat je pred njimi klonila Minessotta ; do zmage izmed moštev, ki so letos med najuspešnejšimi tudi San Antonio , Dallas (premagali so Miami) in New Orleans , ne pa tudi Orlando , ki je doma klonil proti Houstonu .