8 ogledov

Kranjec ubranil naslov

Robert Kranjec je brez večjih težav obranil naslov državnega prvaka. (Foto: EPA) Žurnal24 main
Robi Kranjec je v Kranju postal novi-stari državni prvak v smučarskih skokih. Drugouvrščenega Jerneja Damjana, ki je vodil po prvi seriji, je prehitel za 15 točk.

Robi Kranjec je na domači skakalnici v Kranju zanesljivo ubranil naslov državnega prvaka Slovenije. V finalu je z daljavo dneva, 111 metri, zasenčil vse tekmece in podprvaka Jerneja Damjana premagal za kar 15 točk. Bron je osvojil mladinski reprezentant iz Tržiča, Luka Leban.

Sprva v sončnem, nato pa rahlo oblačnem Kranju je pod Šmarjetno goro novega-starega državnega prvaka pozdravilo okrog sto ljubiteljev smučarskih skokov. Na zelo dobro pripravljeni skakalnici je v težkih razmerah po prvi seriji vodil Damjan pred Kranjcem in Lebanom.

V finalu je Kranjec dokazal, da mu ni para in v neposrednem dvoboju za naslov prvaka Damjana preskočil za kar sedem metrov. Na koncu je razlika znašala velikih 15 točk. Bron je zavoljo odličnega prvega skoka, kjer je izkoristil zelo dobre vremenske razmere, osvojil mladinski reprezentant Luka Leban. Le 0,4 točke je na četrtem mestu zaostal Primož Pikl.

Prevc z otečenim gležnjem
Eden izmed glavnih kandidatov za končni uspeh je bil tudi Peter Prevc, ki pa je tekmovanje končal na 13. mestu. Razlog je huda oteklina gležnja, ki jo je Prevc staknil pri igranju nogometa. Kljub veliki bolečini je mladi skakalni up domačega Triglava stisnil zobe in dvakrat solidno opravil svoj nastop. Bojazni, da ne bi nastopil na bližajoči se skandinavski turneji, ni.