8 ogledov

Tevez udaril v sodnikovem podaljšku

Emmanuel Adebayor je v letošnji sezoni odlično nadomestil Thierryja Henryja. Žurnal24 main
V 25. kolu je Manchester United z zadetkom Carlosa Teveza izvlekel remi proti Tottenhamu (1:1). Arsenal je premagal Manchester City (3:1) in prevzel vodstvo na lestvici Premier league.

Fulham : Aston Villa  2:1

Na stadionu City of Manchester je Arsenal hitro prevzel vajeti igre v svoje roke in po izjemnem prodoru Bacaryja Sagnaja na desni strani povedel v deveti minuti, ko je s šestih metrov zlahka zadel Emmanuel Adebayor . Topničarji so nadaljevali silovito in do podvojitve vodstva prišli v 26. minuti, ko je Gael Clichy prodrl po levi strani in v sredini našel Adebayorja. Slednji je z glavo podaljšal do Eduarda da Silve , ki je z izjemnim diagonalnim strelom z volejem povišal na 2:0. Manchester City se je po visokem zaostanku le prebudil in do znižanja izida prišel v 28. minuti, ko je Vedran Čorluka vztrajno pritiskal na Clichyja, slednji je izgubil žogo, ki jo je nato hrvaški reprezentant podal do Gelsona Fernandesa . Švicar je zadel nebranjeni del mreže Jensa Lehmanna in povrnil upanje domačim navijačem. V drugem delu so imeli gostitelji več od igre, a si pravih priložnosti niso ustvarili. Varovanci Arsena Wengerja so se osredotočili na protinapade in do potrditve novih treh točk prišli v 88. minuti, ko so Cesc Fabregas, Alexander Hleb in Adebayor izvedli hitro akcijo, ki jo je s strelom v prazno mrežo zaključil napadalec iz Toga.

V Londonu se je Manchester United znašel v zaostanku že v 21. minuti, ko je po hitri akciji Aarona Lennona na desni strani s petih metrov zadel Dimitar Berbatov . Tottenham je tudi po zadetku nadaljeval z agresivno igro na sredini igrišča, ki je popolnoma onemogočila Paula Scholesa in Ryana Giggsa. Namesto veteranov sta v nadaljevanju na igrišče prišla Nani in Anderson ter nekoliko poživila igro. Anderson je deset minut pred koncem ogrel dlani vratarja Radeka Černega. Slednji je mrežo ohranil nedotaknjeno vse do 94. minute, ko je po podaji s kota z desne strani, ki jo je izvedel Nani , na bližnji vratnici v polno zadel Carlitos .

Carlos Tevez je za Manchester united izvlekel remi. © Getty Images

Od preostalih tekem omenimo še remi Chelsea na gostovanju pri Portsmouthu (1:1). Modre s Stamforda je v vodstvo popeljal Nicolas Anelka v 55. minuti, za mornarje z juga Anglije pa je v 64. minuti izenačil novinec Jermaine Defoe . Končno je do prepričljive zmage prišel Liverpool , ki je s 3:0 ugnal Sunderland . Redsi so dolgo lomili odpor žilavega tekmeca in ga zlomili v zadnji tretjini srečanja, ko so bili natančni Peter Crouch, Fernando Torres in Steven Gerrard. Na lestvici vodi Arsenal s 60 točkami, dve manj je doslej zbral Manchester United. Tretji je s 54 točkami Chelsea.