9 ogledov

Arsenal po osmi seriji enajstmetrovk

V četrtfinalu Lige prvakov bodo nastopili štirje angleški klubi. Chelseaju in Liverpoolu, ki sta si napredovanje zagotovila že v torek, sta se v sredo pridružila še Manchester in Arsenal.

LP, osmina finala, druge tekme

Manchester United : Inter 2:0  /0:0/
Barcelona : Lyon 5:2 /1:1/
Porto : Atletico 0:0 /2:2/
Roma : Arsenal 6:7  /0:1/ *
* po enajstmetrovkah

Manchester je v povratni tekmi osmine finala z 2:0 premagal Inter , Arsenal pa je Romo izločil po enajstmetrovkah. Italijani tako ne bodo imeli svojega predstavnika v četrtfinalu, v katerem sta si v sredo napredovanje zagotovila še Porto in Barcelona . Manchester United in Inter sta se v prvi tekmi razšla brez zadetkov. V drugi pa sta pokazala napadalno igro, posledica tega so številne priložnosti na obeh straneh. Manchester je povedel že v četrti minuti, ko je v polno zadel Srb Nemanja Vidić , v drugem delu pa je bil po podaji Wayna Rooneyja uspešen še najboljši nogometaš na svetu leta 2008 Portugalec Ronaldo . Moštvo iz Milana je prav tako imelo nekaj lepih priložnosti, strel ni uspel predvsem Zlatanu Ibrahimović u, ki je med drugim že v prvem polčasu zadel okvir vrat, enako pa se je v drugem zgodilo tudi Brazilcu Adrianu.

Varovanci Arsena Wengerja so se veselili po streljanju enajstmetrovk. © EPA

Sklonjenih glav je igrišče zapustilo tudi drugo italijansko moštvo Roma. Z golom Juana v deveti minuti so rimljani sicer hitro izničili prednost, toda do konca rednega dela in podaljška ni bilo zadetkov, zato so zmagovalca odločile enajstmetrovke. Prvo je sicer zgrešil Arsenalov napadalec Eduardo, toda eno serijo zatem je bil pri Romi nenatančen Mirko Vučinić. Tragičen junak tekme pa je z zgrešeno enajstmetrovko v osmi seriji postal Max Tonetto.

Barcelona ni imela pretirano težkega dela, da je neodločen izid iz Lyona (1:1) spremenila v končni uspeh. Vprašanje zmagovalca je z odlično igro razrešila že v prvem polčasu, v katerem je povedla s 4:0, na koncu je bil izid 5:2. Dva gola je dosegel Francoz Thierry Henry, po en gol so prispevali razpoloženi Leo Messi, Samuel Eto'o in Seydou Keita. V Portu sta se domače moštvo in Atletico Madrid razšla brez zadetkov, kar je bolj ustrezalo gostiteljem, saj so v prvi tekmi igrali 2:2, napredovanje pa so si zagotovili zaradi golov v gosteh. Pred svojim občinstvom so bili Portugalci tisti, ki so narekovali ritem, zgrešenih priložnosti gostiteljev pa Španci niso znali kaznovati.