9 ogledov

Visoka zmaga Colorada

Ben Guite Žurnal24 main
Hokejisti Colorada so na nedeljski tekmi lige NHL visoko premagali Morske pse iz San Joseja. V Pepsi Centru so bili boljši s 6:2.

Edina nedeljska tekma v ligi NHL je minila po željah hokejistov Colorada, ki so Morske pse iz San Joseja začeli potapljati že v prvi, dokončno pa so jih s štirimi zadetki potopili v zadnji tretjini. V dresu Colorada se je z dvema zadetkoma in podajo najbolj izkazal Milan Hejduk, štiri podaje in zadetek pa je dosegel komaj 21-letni Paul Stastny.

Liga NHL

San Jose : Colorado 2:6

Začel Sakic, dokočal Smyth
Kapetan ekipe Avalanche iz Colorada Joe Sakic je v 15. minuti prve tretjine načel mrežo San Joseja, le dve minuti kasneje pa je na 2:0 povišal Hejduk, ki mu je pri zadetku asistiral strelec prvega zadetka na tekmi Sakic. Tretji zadetek Colorada je v prvi minuti zadnje tretjine dosegel Stastny, ki je na prvih treh tekmah nove sezone v ligi NHL dosegel štiri zadetke in zbral prav toliko podaj. „Mislim, da zadetki ne prihajajo zlahka. Dobil sem nekaj dobrih podaj,“ je povedal Stastny, ki je v lanski sezoni dosegel 28 zadetkov in zbral 50 podaj in dodal: „Imam dobre soigralce.“ Le dve minuti za Stastnyjim je spet zadel Milan Hejduk, v osmi in deveti minuti zadnje tretjine pa sta bila uspešna še Marek Svatos in Ryan Smyth. Poraz San Joseja je z dvema zadetkoma omilil Ryan Clowe.