10 ogledov

Oba naša EBEL ligaša poražena

ildar_sad_spo_160107_main Žurnal24 main
Nadaljuje se tudi avstrijska hokejska liga. Oba slovenska predstavnika sta prvič izgubila. Olimpija je bila slabša od Innsbrucka, Jesenice pa po podaljšku od Gradca.

Slovenska predstavnika v avstrijski hokejski ligi EBEL sta bila do 3. kola nepremagana. ZM Olimpija se je sploh prvič podala na gostovanje v Innsbruck. V prvi tretjini gledalci niso videli golov, se je pa zato drugi del srečanja začel bolj razburljivo. Že v drugi minuti nadaljevanja je namreč vratarja Innsbrucka ugnal   Kevin Mitchel. Zmajčki so nato vodili vse do 50. minute, ko so igro z igralcem več gostitelji znali izkoristiti. Po podaji Tomaža Razingarja, ki letos igra v dresu Innsbrucka, je gol dosegel Harald Ofner in izid izenačil na 1:1. Razingar ni bil prav nič usmiljen niti v 56. minuti, ko je gostitelje povedel v vodstvo z 2:1. Rezultat se do konca ni spremenil in Olimpija je doživela prvi poraz.

Še uspešneje so začeli Jeseničani, ki so gostovali v Gradcu.  Že v 10. minuti so namreč povedli. Strelec je bil Chris Bright. Do konca prve tretjine ni bilo več golov. Gostitelji so v drugi tretjini močno pritisnili in plod tega je bil gol v 26. minuti. Zadel je slovenski reprezentant na delu v Gradcu Ivo Jan. Ivo Jan je sodeloval tudi pri drugem golu gostiteljev. Na 2:1 je v zadnji minuti druge tretjine po podaji našega hokejista povišal Robert Guillet. Že v 2. minuti zadnje tretjine se je izid znova spremenil: na 3:1 je povišal Tommy Jakobsen. Le pet minut kasneje so odgovorili Jeseničani. Na 3:2 je znižal Markus Matthiasson. Jeseničani se niso predajali in v 55. minuti izenačili. Gol je dosegel Jurij Goličič. Redni del se je končal z izenačenjem in sledili je podaljšek. V zadnji sekundi podaljška!! je za Graz zadel Anthony Iob in gostiteljem prinesel novi dve točki.