11 ogledov

Milan s polnim plenom na vrh

Udinese se je moral zadovoljiti s točko. Žurnal24 main
Nogometaši Juventusa so v derbiju desetega kola Serie A premagali Romo z 2:0. V nedeljo sta se Udinese in Genoa razšla z remijem (2:2), Milan je stežka ukanil Napoli z 1:0.

Milan : Napoli  1:0

Na stadionu Friuli so srečanje bolje pričeli nogometaši Udineseja, ki so povedli že v četrti minuti, ko je po prekršku nad Florom Floresom v kazenskem prostoru Genoe z 11-metrovke natančno meril Gaetano D' Agostino. Gostje iz mesta ob Sredozemlju so hitro odgovorili prek Diega Milita, ki je z nevarnim poskusom ogrozil vratarja Samirja Handanoviča, a se je slovenski reprezentant izkazal. 24-letni Slovenec je bil znova na preizkušnji tik pred odmorom, ko je z izjemno parado po sijajnem prostem strelu Milita prek živega zidu še enkrat pokvaril veselje varovancev Gian Piera Gasparinija. Napadalna igra gostov se je obrestovala po odmoru, ko je najprej Milito v 64. minuti izenačil po sporno dosojeni 11-metrovki, tri minute kasneje pa je nekdanji član Zaragoze z glavo podal do rezervista Giuseppa Scullija, ki je z natančnim strelom z levico z razdalje zabil za 1:2. Videmčani se niso predali in rezervist Fabio Quagliarella je v 78. minuti po podaji z desne strani zadel z notranjim delom stopala. Gostitelji so imeli v končnici srečanja premoč, a je bil rezervist Antonio Di Natale v 85. minuti premalo natančen.

Ronaldinho se je izkazal s podajo ob zmagi nad Napolijem. © EPA

Na preostalih nedeljskih popoldanskih tekmah je Lazio z 1:0 ukanil Catanio z zadetkom Pasquala Foggia v 85. minuti srečanja. Z enakim izidom je po zadetku Houssina Kharje Siena na derbiju Toskane premagala Fiorentino . V večernem srečanju je Milan večji del tekme prevladoval na San Siru in premoč kronal v 86. minuti srečanja, ko je po podaji Ronaldinha s prostega strela z leve strani vratarja Napolija Gennara Iezza z avtogolom premagal German Denis . Dve minuti pred zadetkom se je vratar gostov izkazal z izjemno obrambo, ko je zaustavil dober poskus Kakaja z 11-metrovke, potem ko je v kazenskem prostoru z roko igral Michele Pazienza . S sedmo zmago v sezoni so se Rossoneri prebili na vrh Serie A.

Alessandro Del Piero je znova pokazal svoje znanje pri izvajanju prostega strela. © Reuters

Derbi kola na olimpijskem stadionu v Torinu so bolje pričeli nogometaši Rome , ki so bili nevarni v 12. minuti, ko je po lepi ekipni akciji preveč okleval Mirko Vučinić , Juventus je prvič ogrozil vratarja Alexandra Donija v 33. minuti, ko je iz bližine z glavo ustrelil Giorgio Chiellini , a mu je vratar sinov volkulje strel ubranil. Pet minut kasneje pa mojstrovina Alessandra Del Piera . Veteran stare dame je bil natančen s 30 metrov s prostega strela prek živega zidu. Drugi polčas se je začel sijajno za gostitelje, saj je Marco Marchionni  s strelom prek vratarja Rome v 49. minuti podvojil vodstvo. Varovanci Luciana Spalettija so se po drugem prejetem zadetku sprijaznili s porazom in tako je bil vratar Alexander Manninger v drugem delu srečanja brez dela.  Juve je tako dosegel četrto zaporedno zmago (Real, Torino, Bologna).

Ivan Cordoba je bil junak ob zmagi Interja. © Reuters

V sobotni popoldanski tekmi je Inter začel suvereno in hitro prišel do dveh zadetkov. Najprej je v deveti minuti Douglas Maicon zadel po podaji Zlatana Ibrahimoviča , nato pa je 15 minut kasneje Patrick Vieira podvojil vodstvo z zadetkom skozi noge vratarja Andrea Compagnola . Reggina se je po visokem zaostanku prebudila in znižala izid v 34. minuti, ko je z razdalje udaril Francesco Cozza . Po odmoru so gostitelji še enkrat natančno merili z razdalje, izenačil je  Franco Brienza . Vse je že kazalo na tretji zaporedni remi varovancev Joseja Mourinha  (Genoa, Fiorentina), a je po podaji s kota srečanje v sodnikovem podaljšku odločil Ivan Cordoba.