Slovenija > Črna kronika

Streli pri šoli na Obali

Ob pol devetih zvečer so neznanci na na Trgu OF v Ljubljani večkrat zabodli 23-l Žurnal24 main
Na eni od osnovnih šol v zaledju Kopra, neuradno naj bi šlo za osnovno šolo v Gračišču, je v ponedeljek mladoletnik z imitacijo orožja z daljnogledom streljal na 15-letnega šolarja.

Policisti policijske postaje v Kopru so bili v ponedeljek malo po 23. uri obveščeni, da so po praznovanju valete v okolici osnovne šole neznanci z neznanim orožjem streljali na petnajstletnika, ki na srečo ni bil poškodovan.

Po ogledu kraja so ugotovili, da je neznanec streljal z imitacijo orožja z daljnogledom, ki izstreljuje plastične kroglice. Po neuradnih informacijah naj bi se šolarji po zaključku valete zabavali pred šolo, igra pa naj bi prerasla v incident s streljanjem z omenjenim orožjem. Puška naj bi bila podobna tistim, ki se jih uporablja pri igri airsoft.

V preiskavi so policisti odkrili, da je lastnik in uporabnik imitacije orožja še ne 18-letni mladenič iz okolice Kopra. Policisti so imitacijo orožja, ki je po videzu in teži enako pravemu, zasegli, proti mladeniču pa podali obdolžilni predlog, naj mu sodišče za prekršek, za katerega je predpisana globa v višini 200 evrov, orožje s sodbo odvzame.

Komentarjev 1
  • Juliaae8647 07:26 21.junij 2025.

    🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲