Na teh oborožitvenih postajah bo integriran top proizvajalca Rheinmetal z optiko proizvajalca Safran in radarji, ki zaznajo tudi manjše drone, proizvajalca Hensoldt, so na Morsu navedli v sporočilu za javnost. Na daljinsko vodenih oborožitvenih postajah bodo integrirani tudi lanserji protidronskih raket nemškega proizvajalca MBDA, ki so razviti v slovenskem podjetju Valhalla Turrets.
Okvirni sporazum za dobavo 12 postaj in sporazum za naročilo prvih šestih postaj bodo potrdili po pravnomočnosti odločitve.
Kot so navedli na Morsu, bo prvih šest daljinsko vodenih oborožitvenih postaj Mangart 25 integriranih ter preizkušenih na sedanjih bojnih vozilih Svarun 8x8 v drugi polovici leta 2026. "Tako bo Slovenska vojska dobila vrhunsko protiletalsko in protidronsko točkovno zaščito. To pomeni zaščito enote zračne obrambe Iris-T, zaščito letališča ali zaščito katerega koli objekta v Sloveniji," so zapisali v sporočilu za javnost.
🍓 Vroča dekleta čakajo na vas na 👉 𝗦𝗲𝘅𝘁𝗼.𝗹𝗶𝗳𝗲
Nobeden od telih kljukcev, ki odločajo očitno ne gleda YT in borbe na fronti . Če bi jih , bi kupili do 50.000 dronov , kumulativnih granat za njih in začeli takoj z postavitvijo šole , samo za dron operateje… ...prikaži veče .Število operaterjev tam do 5000 oseb . UA prdent ne morejo od Ruskih dronov !
Ta vlada je tako zaje*a nabavo vojaške opreme, sedaj pa jo bomo plačali vsaj še enkrat več za isto količino. Seveda bomo tudi namenili absolutno več denarja za vojsko. Skratka še ena cvetka te vlade.