Slovenija
6 ogledov

''Majcen, ne vračaj se!''

Žurnal24 main
Spontan upor. Delavci Prevent Globala so predsednika uprave Ivana Majcna zadrževali v stavbi in zahtevali njegov odstop.

 “Odstop, odstop, odstop … Majcen, domov!” so vzklikali zaposleni v Preventu, ki so okoli 10. ure dopoldne spontano ustavili stroje in se zbrali pred pisarno predsednika uprave Ivana Majcna. To se je zgodilo, potem ko je iz nemške družbe Prevent Dev prispelo pismo, da možnosti konstruktivnega sodelovanja med Prevent Globalom in Preventom Dev ni več.

 

 | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Živi zid
Majcen zaradi glasnih vzklikov ni mogel iz pisarne vse do poznega popoldneva. Ko je to poskušal, so delavci naredili živi zid in ga niso spustili mimo, zato je na pomoč poklical policiste. Ti so prišli, najprej trije, zatem še dva, a tudi petim policistom Majcnu ni uspelo utreti poti mimo delavcev. Pravzaprav tega niso niti poskušali, saj so delavci dali tudi policistom jasno vedeti, da lahko odide le, če nemudoma odstopi.

“Javno ga pozivamo, naj odstopi, sicer bo odgovoren za vsaj 1.300 delovnih mest,” je v imenu zaposlenih dejala Nataša Kotnik. Šele nekaj pred 17. uro so popustili in Majcnu dovolili oditi, a so za njim kričali, naj se ne vrača. Novinarjem pa je Majcen tik pred odhodom dejal le, da “ga ulica ne bo odstavljala”.

 

 | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Prvi nadzornik v Ljubljani
Ker je tudi delavcem jasno, da lahko njegov odstop zahteva le nadzorni svet, so pozvali predsednika Vladimirja Bilića, naj to stori on. Bilić je celo obljubil, da bo prišel v Prevent, a ga ni bilo, zagotovo pa bo v Slovenj Gradcu v sredo popoldne, ko se bo sestal nadzorni svet in analiziral dogodke zadnjih dni. Bilić je na vpogled poslal le dopis, ki ga je pred tem naslovil na nemško družbo Prevent Dev in v njem izrazil obžalovanje, da se je ta odločila takoj prekiniti poslovno sodelovanje z družbama Prevent Global in Prevent Avtodeli.

Nesoglasja med lastnikoma
Kot je znano, so razmere v slovenjgraškem podjetju že nekaj časa napete zaradi nesoglasij med največjima lastnikoma. Največji kupec, Prevent Dev, med drugim zahteva zamenjavo uprave, ki jo vodi Majcen.

Ker se to še ni zgodilo, je Prevent Dev že večkrat napovedal nadaljevanje selitve proizvodnje šivanja avtomobilskih sedežnih prevlek iz Slovenije, s čimer je ogroženih 1300 delovnih mest.

Medtem so zadnja dva tedna potekali pogovori med predstavniki Prevent Globala, med katerimi ni bilo Majcna, in podjetja Prevent Dev glede prihodnjega sodelovanja, ki pa so bili po besedah predsednika nadzornega sveta Preventa Globala Vladimirja Bilića konstruktivni. Konkretnih rezultatov sicer doslej še niso prinesli.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.