˝Most čez jezovno zgradbo HE Blanca naj bi odprli za promet v roku enega meseca, najpozneje pa do konca leta,˝ je novinarjem sporočil sevniški župan Srečko Ocvirk.
Direktor podjetja Infra Vojko Sotošek je bolj previden: ˝Ne morem napovedati datuma, gotovo pa to ne bo pred začetkom poskusnega obratovanja HE Blanca.˝
Na HE Blanca je bil pred dnevi opravljen tehnični pregled energetskega dela in akumulacijskega bazena.
Komisija je ugotovila nekatere pomanjkljivosti in direktor Infre je prepričan, da jih bodo odpravili v roku.
Tako bodo zagotovili pogoje za začetek poskusnega obratovanja elektrarne, po gradbiščnem mostu pa bo lahko stekel promet.
Most povezuje dve državni cesti in ker je cesta na Blanci še v gradnji, še ni bila pregledana in direkcija za ceste je še ni prevzela, pojasnjuje župan.
Podjetje Infra je ustanovilo posebno komisijo, ki ugotavlja poškodbe, ki so nastale na cestah ob gradnji HE Blanca in jih bo treba sanirati.
Predvsem gre za ceste na Blanci in Brezovem, pove Sotošek, medtem ko ima občina v mislih še druge ceste, ki so jih uničili tovornjaki in delovni stroji.
7
ogledov
Most odprt še letos
Hidroelektrarna. Ko bo začela poskusno obratovati, bodo odprli tudi most.
Strah pred poplavami. Tehnični pregled je pokazal, da je treba na nekaterih vodotokih zgraditi še prodne zadrževalnike. Občina pa opozarja na nevarnost poplav v Šmarju, saj je Sevnična urejena le od izliva do železniške proge pri Taninu.
Tehnični pregled opravljen