Slovenija

NLB prodaja Šrotove delnice

Žurnal24 main
Nova Ljubljanska banka (NLB) je objavila poziv za javno zbiranje ponudb za nakup delnic Mercatorja in Pivovarne Laško, ki jih je zasegla Infond Holdingu.

V NLB ponujajo 404.832 oziroma 10,75 odstotka delnic Mercatorja ter 2.056.738 oziroma 23,51 odstotka delnic Pivovarne Laško. Infond Holding je delnice zastavil zaradi najema 130 milijonov evrov posojila. V banki bodo na zavezujoče ponudbe čakali do 10. julija.

 

Vrednost paketa

Trenutna cena ponujenih delnic na borzi znaša nekaj manj kot 158 milijonov evrov.

Dva koraka
Infond Holding, ki ga lastniško prek povezanih podjetij obvladuje prvi mož Pivovarne Laško Boško Šrot, bi moral posojilo odplačati do sredine tega tedna; ker se to ni zgodilo, je banka zastavljene delnice zasegla in jih bo prodala na dražbi.

Postopek prodaje bo potekal v dveh korakih: v prvem – do 10. julija – bo NLB zbirala zavezujoče ponudbe kupcev, z odpiranjem ponudb pa se bo začel drugi korak, v katerem bodo sledila pogajanja za oblikovanje kupoprodajnih pogodb in določitev končne cene z enim ali več kupci. Pri nakupu delnic bodo imeli prednost kupci, ki bodo pripravljeni kupiti vse delnice Mercatorja in vse delnice Pivovarne Laško.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.