Slovenija
8 ogledov

Šoštanjčani bi imeli energetski sedež

Žurnal24 main
Vseh deset občin v prihodnji Savinjsko-šaleški pokrajini je enotnih, da zdaj še najbolj potrebujejo hitro cesto, ki bi jih še bolj povezala in ne ločevala.

Sedež Savinjsko-šaleške (SA-ŠA) pokrajine bo v Velenju, a si ga delček želijo tudi Šoštanjčani. Enajsto referendumsko območje združuje deset občin iz Šaleške in Zgornje Savinjske doline. Tako naj bi se o vprašanju, ali so za to, da se ustanovi Savinjsko-šaleška pokrajina, 22. junija na referendumu odločali prebivalci občin Gornji Grad, Ljubno, Luče, Mozirje, Nazarje, Rečica ob Savinji, Solčava, Šmartno ob Paki, Šoštanj in Velenje.

Dvomov o potrebnosti pokrajine v teh občinah ni, prav vse pa še najbolj druži skupna skrb za čimprejšnjo umestitev tretje razvojne osi. "Zavedamo se, da je hitra cesta ta trenutek za vse nas nujna za nadaljnji razvoj prihodnje skupne pokrajine," pravi velenjski župan Srečko Meh in poudarja, da so vsi župani, vse občine in vse uprave na območju Šaleške in Zgornje Savinjske pokrajine dobro sodelovali že doslej in bodo tudi v prihodnje.



Sedež pokrajine naj bi bil v Velenju, s tem pa se še vedno niso povsem sprijaznili v Šoštanju. "Mi tega, da ne bomo imeli celotnega sedeža, nismo preboleli in si bomo še naprej prizadevali, da bi dobili vsaj delček pogače. Želeli bi, da bi imeli vsaj tako imenovan energetski sedež pokrajine, saj bi si zaradi termoelektrarne in premogovnika to tudi zaslužili," pravi župan občine Šoštanj Darko Menih.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.