Slovenija
21 ogledov

Stavba ostaja občini

Trinadstropna stavba z mansardo in podstrešjem bo morda namesto novega lastnika Žurnal24 main
Za stavbo na Mestnem trgu 15 kljub nižji ceni ni bilo nobenega zanimanja, zato bodo dražbo ponovili. Če še vedno ne bo zanimanja, bodo stavbo oddali v najem.
"Včeraj na javni dražbi za prodajo nepremičnin Mestne občine Ljubljana (MOL) nismo bili uspešni," je dejala predsednica komisije Alenka Petkovšek.
Predmet javne dražbe so bili stavba na Mestnem trgu 15, poslovni prostori na Ipavčevi ulici 6 (v vrednosti 85 tisoč evrov), travnika v skupni vrednosti 309.400 evrov, nezazidana stavbna zemljišča (pet milijonov evrov) in dvosobno stanovanje na ulici Masera Spasića 3 (150 tisoč evrov). Uspešni so bili le pri zbiranju javnih ponudb za zadnjega.

Cene ne bodo več spuščali

Ocenjena vrednost te stavbe je bila 3,1 milijona evrov, vendar so jo po neuspešni javni dražbi konec maja znižali za 15 odstotkov. "Ceno smo v skladu z zakonom in uredbo o stvarnem premoženju države, pokrajin in občin spustili na 2,6 milijona evrov," je pojasnila načelnica oddelka za ravnanje z nepremičninami na MOL Nataša Turšič in dodala: "Če tudi naslednjič ne bomo dobili kupca, bomo razmislili o oddaji prostorov v najem." MOL je sicer 95,1-odstotna lastnica stavbe, preostalo je v lasti Zvonka Gerbeca, od katerega so
 
 

Javne dražbe se ni udeležil noben dražitelj, zato ni bila uspešna.

Alenka Petkovšek

 
delež poskušali odkupiti, a ga niso. Kot so zatrdili na MOL, to ni ovira za prodajo stavbe."Čas dopustov ni primeren za dražbe,"  pa je dejal župan MOL Zoran Janković na včerajšnji tiskovni konferenci in napovedal: "Dražbo bomo ponavljali toliko časa, dokler ne bomo dosegli izklicne cene, ki je že določena."

 
O neopredeljenosti Emonike do poglobitve železnice pa je dejal, da je Emonika klasični investitor, ki se ne ukvarja z javnim interesom mesta. Glede avtobusov LPP je zagotovil, da so v obtoku le klimatizirani avtobusi in da je bilo nekaj okvar, ki pa jih že odpravljajo.
Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.