67 ogledov

Kopitar še naprej v krizi, Strele zadale boleč udarec

Anže Kopitar LA Kings Lightning Profimedia Anže Kopitar na tekmi v Tampi.
V najmočnejši hokejski ligi na svetu so v noči na sredo odigrali deset tekem.

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je s svojimi Los Angeles Kings gostoval pri Tampa Bay Lightning in tudi tokrat ostal praznih rok. Floridčani so na domačem ledu zmagali s 3:2 po podaljšku ter Kraljem prizadejali še šesti zaporedni poraz. Kopitar je tokrat ostal brez točk in se ni vpisal med strelce ali podajalce.

Kralje je pokopal Nick Perbix, ki je bil uspešen v tretji minuti podaljška. Prva tretjina je minila brez zadetkov. Kralji so nato po drugi tretjini vodili z 2:0, zadela sta Phillip Danault in Matt Roy, pri obeh je bil podajalec Trevor Moore.

A so se Floridčani vrnili in v tretji tretjini nadoknadili zaostanek ter izsilili podaljšek. Za domače sta zadela Tyler Motte in Brandon Hagel. Vratar Andrej Vasilevskij je zaustavil 20 strelov Kraljev. Pri gostih je Cam Talbot zbral 26 obramb.

"Mislim, da bomo poiskali izhod iz tega položaja, v katerega smo se potisnili," je dejal trener kraljev Todd McLellan. "Mislim, da se samozavest ne more zapraviti kar tako. Tako kakor s svojimi igrami postaneš samozavesten, tako tudi igraš brez samozavesti."

Kralji ostajajo na Floridi. V noči s četrtka na petek bodo igrali v gosteh pri Florida Panthers.