21 ogledov

Netopirji prekinili zmagoviti niz Reala

Nicolas Otamendi EPA
Valencia je premagala Real Madrid, ki je pred tokratnim gostovanjem slavil na 22 zaporednih tekmah. Poražena je bila tudi Barcelona, Real Sociedad se je že šestič zapored izognil porazu proti katalonskemu velikanu na domačem stadionu.

Začetek leta 2015 za evropske prvake iz Madrida ni bil najboljši. V derbiju je namreč Valencia na domači Mestalli premagala madridski Real z 2:1 in tako končala niz zmag tega kluba, ki je bil dolg 22 tekem.

Zvezdnik Reala Cristiano Ronaldo je svojo ekipo sicer popeljal do vodstva z bele točke v prvem polčasu, toda nadaljevanje je bilo v znamenju netopirjev: izenačil je Antonio Barragan, žoga je po njegovem strelu spremanila smer in ukanila Ikerja Casillasa, zmagoviti gol pa je dosegel Nicolas Otamendi v 64. minuti. Argentinec je bil najvišji po podaji iz kota. V zadnjih minutah so gostje silovito pritisnili, toda obramba Valencie je zdržala vse nalete.

S prvim porazom po 22 zmagah na uradnih tekmah je splavala po vodi tudi Realova priložnost, da bi izboljšal neuraden rekord, ki ga ima v tem elementu brazilska Coritiba. Ta klub je med februarjem in majem 2011 v brazilskih prvenstvih dosegel 24 zmag v nizu.

Avtogol za poraz Kataloncev

Spodsrljaj velikih tekmecev pa niso izkoristili pri Barceloni, ki je z 0:1 klonila na zanjo tradicionalno težkem gostovanju v San Sebastianu. Edini zadetek na tekmi je padel že v drugi minuti, Real Sociedad je v vodstvo popeljal kar branilec Barce Jordi Alba, ki je zatresel lastno mrežo.

Baski so v tej sezoni premagali Real, Atletico in Barcelono, vendar so še vedno v drugi polovici prvenstvene lestvice. Gostje sicer v prvem polčasu niso prikazali veliko, trenerju katalonskega velikana Luisu Enriqueju pa se je maščevala odločitev, da le na klop uvrsti Lionela Messija in Neymarja. Zvezdnika sta v igro vstopila šele v drugem polčasu, Barcelona pa je tudi po njuni zaslugi pritisnila na gol domačinov. V zaključku tekme je nekaj lepih priložnosti zamudil predvsem Luis Suárez, ki še vedno ostaja le pri enem prvenstvenem golu za Barco.

Domači so imeli žogo v posesti le 27 odstotkov časa, Barcelona pa je razmerje v strelih dobila s 17:6. Neposredno v strelih na vrata je raznerje znašalo 4:1.

Atletico le še točko za Realom

Na prvi tekmi 17. kola je aktualni prvak Atlético prišel do pričakovanih treh točk, znova pa je blestel v zadnjem času izjemno razpoloženi Francoz Antoine Griezmann, ki je tokrat k zmagi gostiteljev prispeval dva zadetka.

Antoine Griezmann | Avtor: EPA EPA
Griezmann je mrežo gostov načel v 18. minuti, ko je bil najvišji po predložku Guilherma Siqueire, svoj drugi zadetek pa je dosegel na začetku drugega polčasa. Francoz je le potisnil žogo preko golove črte, vratar Diego Marino je pred tem zaustavil poizkus Maria Mandzukića. Nekaj upanja je gostom z zadetkom vzbudil Nabir El Zhar, a je bila tekma dokončno odločena v 82. minuti, ko je po predložku s prostega strela z glavo zadel še Diego Godín

Pri Colchonerosih so tako le potrdili dobro vzdušje, ki vlada v klubu po povratku Fernanda Torresa. Ta tokrat še ni bil med kandidati za tekmo, slovenski čuvaj mreže Jan Oblak pa je kot ponavadi obsedel na klopi za rezervne nogometaše. Četa Diega Simeoneja se je po točkah vsak za dan izenačila z Barcelono, ki ima tekmo manj, za velikim mestnim tekmecem pa zaostaja za točko. Real ima sicer kar dve tekmi manj, saj zaradi sodelovanja na klubskem svetovnem prvenstvu še ni odigral tekme s Sevillo.