9 ogledov

Atletico povsem razbil Real

Atletico, Real EPA
Atlético Madrid se je povsem vmešal v boj za obrambo španskega naslova in na derbiju ponižal vodilni Real Madrid, ki je prikazal enega najbolj nemočnih obrazov zadnjih let (4:0).

Atlético Madrid je svoje mestne tekmece Real Madrid na Calderónu pričakal z najmočnejšo postavo, v katero sta se vrnila vezista Koke in Arda Turan ter tudi kaznovani kapetan Gabi Fernández. V napadu ni bilo prostora za Fernanda Torresa, saj je Simeone pričakovano zaupal vedno boljši navezi Antoine Griezmann Mario Mandžukić, na klopi pa je Argentinec pustil tudi Jana Oblaka.

Gostitelji so povedli že v 14. minuti. Po predložku s strani si je Mandžukić lepo ustavil žogo ob Danielu Carvajalu in nato na robu kazenskega prostora našel Tiaga Mendesa Portugalec pa je z močnim strelom premagal Ikerja Casillasa, ki je zelo slabo posredoval. Že štiri minute kasneje se je na semaforju izpisal izid 2:0.

Guilherme Siqueira je prodrl v kazenski prostor in pred Casillasom našel Saúla Ñígueza, vzhajajoča zvezda španskega nogometa pa je z izjemnimi škarjicami in s pomočjo vratnice zadela za že zelo lepo prednost. Real je v bil v prvem polčasu boljši le v zadnjih minutah, močnejši pa je bil tudi na uvodu drugega dela, ko je sodnik Gabiju spregledal tudi igranje z roko.

Griezmann bi nato lahko še povečal vodstvo domačih, za zamujeno pa se je odkupil ob polovici drugega polčasa. Arda Turan je preigraval na robu kazenskega prostora in na drugi vratnici našel vtekajočega Ñígueza, ta pa je s povratno žogo našel Griezmanna, ki je ob neodločnem rojaku Raphaëlu Varanu žogo uspel potisniti čez črto.

Slavje na tribunah, ki je trajalo že praktično celoten polčas, je vrhunec doseglo v 89. minuti, ko je po lepi žogi Torresa s strani Realovi obrambi ušel Mandžukić in z glavo še četrtič premagal Casillasa. Atlético je izenačil rekord iz let 1969 - 1971, ko prav tako na šestih tekmah ni doživel poraza proti Realu. Rdeče-beli so se na lestvici izenačili z Barcelono na 50 točkah, čeprav imajo Katalonci v dobrem še jutrišnjo tekmo z Athleticom Bilbaom, kjer bi se tudi sami lahko močno približali madridskim belim (54 točk).