22 ogledov

Bayern ponižal Romo, Šahtar pa BATE

Roma Bayern Liga prvakov
1/7
Tokov večer je bil s povprečno petimi goli na tekmo najbolj učinkovit v zgodovini Lige prvakov. Derbi je pripadel Bayernu, ki je v Rimu visoko odpravil Romo (1:7). Šahtar je v gosteh povozil BATE (0:7). V "mariborski" skupini G je Schalke po napetem zaključku proti Sportingu prišel do prve zmage (4:3).

Na drugi tekmi skupine G, v kateri igrata tudi Chelsea in Maribor, sta se merila Schalke in Sporting. Portugalci so povedli v 16. minuti, ko je mrežo zatresel Nani, Sporting pa je od 33. minute igral z igralcem manj, saj je branilec Maurício dobil drugi rumeni karton. Nemci so izenačili v 34. minuti, ko se je med strelce vpisal Chinedu Obasi. Slednji je nato v 51. minuti zaposlil Klaas-Jana Huntelaarja, ki je zadel za 2:1, še enkrat pa so Nemci zabili v 61. minuti, tokrat prek Benedikta Höwedesa.

Adrien Silva je v 63. minuti prek enajstmetrovke znižal zaostanek, v 78. minuti pa z glavo zadel za 3:3. V 93. minuti pa je za pomembno zmago zadel Maxim Choupo-Moting z enajstmetrovke, potem ko je žoga v roko zadela enega od domačih branilcev po poskusu Huntelaarja. Na vrhu skupine je Chelsea s sedmimi točkami, Schalke je s petimi na drugem, Maribor z dvema na tretjem, Sporting pa z eno na zadnjem mestu.

Bayern v pol ure zabil pet golov Romi

Derbi torkovega večera je pripadel münchenskemu Bayernu, ki je v gosteh kar s 7:1 porazil Romo. Bavarci so večino dela opravili že v prvem polčasu (dobili so ga z 0:5), ko se je med strelce dvakrat vpisal Arjen Robben, uspešen je bil v deveti in 30. minuti, po enkrat so zadeli Mario Götze v 23., Robert Lewandowski v 25. in Thomas Müller z bele točke v 35. minuti.

V 66. minuti je častni gol za Rimljane zabil Gervinho. A je Bayern nato zadel še dvakrat, Franck Ribéry je bil uspešen v 78., Xherdan Shaqiri pa v 80. minuti. V drugi tekmi skupine E sta se moskovski CSKA in Manchester City razšla z nedoločenim izidom 2:2, Angleži pa so ob polčasu vodili že z 2:0. Angleži so v resnih težavah, saj bodo morali za napredovanje bržkone zmagati na rimskem Olimpicu.

Katalonci so se mučili z Ajaxom

Favorizirana Barcelona je v skupini F prišla do druge zmage, s 3:1 je premagala Ajax. Za tri točke Kataloncev sta zadela prva zvezdnika ekipe, najprej Neymar v sedmi, nato pa še Lionel Messi v 24. minuti. Za Amsterdamčane je minuto pred koncem zabil Anwar El-Ghazi, zmago Kataloncev je v sodniškem dodatku potrdil Sandro Ramírez. APOEL iz Nikozije bil blizu presenečenja proti bogatemu PSG, a tega ni dopustil Edinson Cavani, ki je zadel v 87. minuti.

Pet golov Adriana, trije v sedmih minutah

Še več golov kot v Rimu je v prvem polčasu padlo v beloruskem Borisovu. Tamkajšnji BATE je gostil Šahtar iz Donjecka, Ukrajinci pa so že v prvih 45 minutah šestkrat zadeli. Prvo ime tekme je bil Luiz Adriano, ki je zadel v 27., 36., 40., 44. in 82. minuti, prvi gol na tekmi je dosegel Alex Teixeira v 11. minuti, v 35. minuti je bil uspešen še Douglas Costa

Na drugi tekmi skupine H, to je sodil slovenski sodnik Damir Skomina, je Porto z 2:1 premagal Athletic Bilbao. Portugalce je v vodstvo popeljal Hector Herrera v 45. minuti, Guillermo je izenačil v 58., Ricardo Quaresma pa je zadel za zmago v 75. minuti.