70 ogledov

Birsa odločil zmagovalca

Valter Birsa EPA
Valter Birsa je Chievu prinesel tri točke, Samir Handanović z Interjem ostaja na vrhu lestvice. V polno je zadel tudi Josip Iličić, a zelenico zapustil sklonjene glave.

Slovenski reprezentant Valter Birsa je z golom odločil tekmo proti Atalanti. V 76. minuti je izkoristil podajo, ki jo je z leve strani v kazenski prostor gostov poslal Riccardo Meggiorini in postavil končni izid dvoboja, ki ga je Boštjan Cesar spremljal s klopi. Pri gostih je do 91. minute igral Jasmin Kurtić, ki pa je takrat prejel rumeni karton, zaradi ploskanja sodniku pa takoj še rdečega. Chievo je sicer že pred odločilnim zadetkom Birse zastreljal enajstmetrovko.

V polno je še šetič v sezoni zadel tudi Josip Iličić, še šestič je bil natančen iz enajstmetrovke. To si je Fiorentina priigrala že na začetku derbija proti Juventusu, ki pa je hitro izenačil, ko je bil uspešen nekdanji član vijoličastih Juan Cuadrado. Stara dama je do zmage nato prišla v zadnjih minutah tekme. Mario Mandžukić je žogo v gol poslal po fantastični podaji Paula Pogbaja do Paula Dybale, ki pa ga je vratar Ciprian Tătăruşanu še zauspel zaustaviti, nato pa Romun ni več mogel storiti nič pri odbiti žogi, ki jo je Hrvat zabil v mrežo. Sledila je ofenziva nogometašev iz Firenc, Juve pa je to v sodnikovem podaljšku znal izkoristiti. Cuadrado je precej srečno prekinil izbijanje žoge, ta je prišla do Dybale, ki je nato obkrožil čuvaja mreže in poskrbel za 3:1.

Nov velik spodrsljaj si je privoščil Milan. Ta na svoji zelenici ni uspel premagati prepričljivo zadnje Verone. Brez zmagovalca sta se v Neaplju razšla tudi dva kandidata za naslov. Napoli je prevladoval (razmerje v strelih 11:3), a se vratar sinov volkulje Wojciech Szczęsny ni pustil premagati.

Že v soboto si je Inter zagotovil, da bo tudi po tem kolu ostal na vrhu lestvice, Samir Handanović pa je znova ostal nepremagan. Črno-modri so bili tokrat na gostovanju s kar 4:0 boljši od Udineseja. Do visoke zmage sta s Palermom proti Frosinoneju (4:1) prišla tudi Aljaž Struna, odigral je celotno tekmo, in Siniša Anđelković, ki pa je na voljo dobil le nekaj minut v zaključku tekme.

Od Slovencev jo je v 15. kolu še najslabše odnesel vratar Vid Belec. Ta je v prvih 15 minutah drugega polčasa tokrat prejel tri zadetke ob porazu predzadnjega Carpija proti Empoliju.