250 ogledov

Bolt pomahal v slovo, podeljene še zadnje medalje

Allyson Felix EPA Allyson Felix je osvojila svojo 16. medaljo na svetovnih prvenstvih.
Končano je 16. svetovno prvenstvo v atletiki. Zadnji dan so podelili enajst kompletov medalj.

Zadnji dan SP so podelili enajst kompletov medalj, v štafeti 4 x 400 m pa so prepričljivo zmagale Američanke z izidom leta (3:19,02). Za slednje je tekla Allyson Felix in po zlatu na 4 X 100 m osvojila svojo šestnajsto medaljo na SP ter ima sedaj na prvem mestu dve več od jamajških legend Bolta in Merlene Ottey.

Še več, Felixova je prva tudi po žlahtnosti odličij, ima 11 zlatih, tri srebrne in dve bronasti medalji, Bolt pa 11 zlatih, dve srebrni in bron. Je pa Felixova sedem zlatih in skupno devet kolajn osvojila s štafetami, Bolt pa le štiri zlate in še eno srebro, ostale v posamičnih disciplinah.

Zlate medalje so prejeli še med atletinjami v metu diska Hrvatica Sandra Perković 70,31(m), v teku na 800 m Južnoafričanka Caster Semenya z izidom sezone na svetu (1:55,16), na 5000 m Kenijka Hellen Onsando Obiri (14:34,86) in med atleti v skoku v višino Katarec Mutaz Essa Barshim (2,35 m), Kenijec Elijah Motonei Manangoi na 1500 m (3:33,61), s štafeto 4 X 400 m in z zmagoslavjem Trinidada in Tobaga (2:58,12), ki so tudi tekli najboljši izid sezone, pa so ob 22.15 po slovenskem času tekmovalno tudi sklenili prvenstvo, preden je na atletsko stezo ponovno stopil Bolt in opravil svoj zadnji častni krog.

Usain Bolt Tragično slovo Šport Znan razlog za najhujši poraz Bolta

Za najboljšega atleta vseh časov Usaina Bolta se je vsaj zadnji dan 16. svetovnega prvenstva v Londonu končal predvidljivo; s častnim krogom se je zaključila blesteča kariera jamajškega svetovnega rekorderja na olimpijskem stadionu ter se na ta način tudi končalo prvenstvo velikih presenečenj.

Usain Bolt konec kariere | Avtor: EPA Usain Bolt se je v Londonu poslovil s častnim krogom. EPA

Zgodovinski naslov na Portugalsko

Pred osrednjimi dogajanji na olimpijskem stadionu so prvič v zgodovini SP vse tekme v hitri hoji opravili v enem dnevu, moški in ženske pa so na 50 km začeli skupaj.

Med atletinjami je v središču mesta do cilja prišla le četverica, dve tekmovalki nista prišli do cilja, ena pa je bila diskvalificirana. Portugalka Ines Henriques se je med to sedmerico vpisala v zgodovino, saj je kot prva osvojila naslov najboljše na svetu na 50 kilometrov. Razdaljo je zmogla v 4:05:56 ure, kar je tudi svetovni rekord, prvi in edini, dosežen na 16. SP.