17 ogledov

Celjani morali priznati premoč Veszpremu

rokomet liga prvakov celje pl veszprem vid poteko laszlo nagy EPA
Rokometaši celjskega kluba so se doma pomerili z eno najmočnejših ekip v Evropi in ji morali priznati premoč (26:31).

Dvorana Zlatorog je v okviru rokometne lige prvakov tokrat gostila madžarski Veszprem, ki sodi med glavne favorite letošnje izvedbe tekmovanja. Celjani so tekmo začeli hrabro in v prvem polčasu uspešno kljubovali močnemu nasprotniku.

Dobra igra, menjava vratarja in veliko borbenosti je pomenilo, da se je prvi polčas tekme končal z izidom 15:14 v gorist gostujoče ekipe. Rokometaši Celja Pivovarne Laško so tako še lahko upali na morebitno presenečenje in zmago. A v drugem polčasu so gostje pokazali zakaj so imeli po prvih štirih tekmah tudi toliko zmag.

Čeprav so domači na začetku drugega dela igre prišli do izenačenja na 15, je nato sledil šov Veszprema. Prevzeli so nadzor nad tekmo in na koncu slavili z 31:26. Prvi strelec tekme je bil sicer domači rokometaš Ivan Slišković z osmimi zadetki.