19 ogledov

Cimos končal izjemni niz Gorenja

Velenjčani (na fotografiji Dino Bajram) so z eno nogo in tremi četrtinami že v n Žurnal24 main
Rokometaši Gorenja so šele v 19. kolu 1. SRL oddali prve točke v letošnji sezoni. Izjemni niz Velenjčanov je prekinili Cimos, ki je v dvorani Bonifika slavil z 28:25. Loka namučila Celje.

Koprski Cimos je v 19. kolu 1. SRL v velikem derbiju ugnal Gorenje z 28:25 in s tem poskrbel, da so Velenjčani utrpeli prvi poraz v letošnji sezoni. Primorci so imeli že ob odhodu na odmor tri gole prednosti (14:11), ki so jih nato zadržali do konca obračuna. Ose so kljub porazu še vedno trdno zasidrane na prvem mestu. Cimos zdaj zaostaja pet točk.

Celjani le za gol boljši od Loke
Brez Luke Žvižeja in Edija Kokšarova so rokometaši Celja Pivovarne Laško le s težavo strli odpor četrte ekipe prvenstva. Loka je v letošnji sezoni dodobra pretresla Celjane z enim hujših porazov zadnjih let, tokrat pa so se pivovarji na krilih vratarja Mirka Aliloviča hitro odlepili na tri gole prednosti (5:2). Gostje so se vrnili, prvi strelec tekme Jure Dolenec (10 golov) jih je ves čas držal v stiku, tako da sta ekipi na odmor odšli rezultatsko poravnani (14:14).

V drugem polčasu so se domači odlepili z delnim izidom 4:0, a tudi to vodstvo ni trajalo dolgo. "Razbranil" se je tudi Lokin vratar Anže Vrbinc in tekma se je začela iztekati v napeto končnico. V korist domačih se je prelomila v 56. minuti, ko je Dolenec na črti grobo podrl Alema Toskiča na črti in si prislužil izključitev. Po zadetku Gašperja Marguča so Štajerci ušli na dva gola prednosti, gostje pa se do konca niso več pobrali.