10 ogledov

City vse dlje od ubranitve naslova

Liverpool EPA
Manchester City je tako kot v lanski sezoni izgubil pomembno tekmo v boju za naslov na Anfieldu, kjer je derbi izjemnih zadetkov odločil prefinjen strel Coutinha (2:1).

Liverpool je brez udarnega napadalnega dvojca Mario Balotelli - Daniel Sturridge začel prvo tekmo po slovesu od Evropske lige, kjer je rdečim po podaljšku in izvajanju najstrožjih kazni srca strl Bešiktaš. Tudi sinje modri so imeli slab evropski teden, doma jih je v Ligi prvakov ugnala Barcelona, na Anfieldu pa so varovanci Manuela Pellegrinija skušali prekiniti več let trajajoči niz brez zmage.

Domači so bolje odprli tekmo, njihov nalet pa je hitro prinesel tudi fantastičen vodilni zadetek. Na robu kazenskega prostora je sprožil Jordan Henderson in z enim od najlepših strelov sezone "zavil" žogo v zgornji kot reprezentančnega soigralca Joeja Harta.

V13. minuti je bilo nevarno tudi na drugi strani, Sergio Agüero pa je tokrat zadel le vratnico. A meščani so vseeno prišli do izenačenja. Edin Džeko je po akciji med Davidom Silvo in Agüerom v kazenskem prostoru pričakal izvrstno podajo slednjega in nato hladnokrvno matiral Simona Mignoleta za 1:1.

V drugem polčasu sta mreži mirovali do 75. minute, ko je Coutinho poskrbel za zmago gostiteljev z novim evrogolom popoldneva za 2:1. Liverpool je z zmago razveselil tudi Chelsea, ki bo Cityju na zaostali tekmi lahko spet pobegnil na osem točk prednosti.

Arsenal spet na pravem tiru

Zadnjo tekmo tokratnega kola, ki je bil nekoliko okrnjen zaradi finala ligaškega pokala med Chelseajem in Tottenhamom, sta na stadionu Emirates zaključila Arsenal in Everton. Liverpoolčani so bili v prvi polovici prvega polčasa več pri žogi, a si prave priložnosti niso pripravili, nato pa so se le razigrali tudi topničarji.

Olivier Giroud, ki je ob debaklu na tekmi Lige prvakov, ko je Arsenal doma z 1:3 klonil proti Monacu, zamudil nekaj izjemnih priložnosti, je najprej še zgrešil z glavo, kasneje pa je bil z volejem natančen po podaji iz kota.

V drugem polčasu sta si obe moštvi priigrali nekaj priložnosti, edini pravi za Everton pa sta zamudila Romelu Lukaku in Aaron Lennon, obakrat se je izkazal vratar domačih David Ospina. Na drugi strani zelenice sta bila nenatanča Mesut Özil in Santi Cazorla, vsi dvomi o zmagovalcu pa so razrešeni v 89. minuti. Özil je na sredini našel Tomaša Rosickyja, Čeh pa je s strelom z 18 metrov tudi nekoliko srečno zatresel mrežo karamel. Žoga je na poti do gola namreč zadela Phila Jagielko in nekoliko spremenila smer. Še višjo zmago bi si lahko Arsenal priigral v sodnikovem podaljšku, najlepšo priložnost je znova z glavo zapravil Giroud.