65 ogledov

Crosby pristrigel Rdeča krila

Sidney Crosby Red Wings Penguins Reševalni pas/Twitter
Na vseh treh sinočnjih tekmah v ligi NHL so zmagali gostje, dva obračuna pa sta se končala po podaljšku.

Detroit Red Wings so izgubili proti Pittsburgh Penguins z 1:2, tekmo je odločil Sidney Crosby. Ta je ob igralcu več na ledu po minuti in 33 sekundah podaljška v mrežo preusmeril podajo Rusa Jevgenija Malkina ter je na treh tekmah, odkar se je na led vrnil po poškodbi, s po tremi goli in podajami zabeležil šest točk. Bryan Rust je dosegel gol in podajo, Matt Murray pa je ubranil 28 strelov domačih za peto zmago Pittsburgha na zadnjih šestih tekmah, s tem pa se je ekipa utrdila na drugem mestu metropolitanske divizije. Edini gol za rdeča krila, prepričljivo zadnjo ekipo lige, je dosegel Filip Zadina.

Carolina je klonila proti Anaheim Ducks z 1:2. Sam Steel je po minuti in 36 sekundah podaljška prinesel zmago Anaheimu. Preostala zadetka sta padla v uvodni tretjini, ko je v predzadnji minuti izenačil Erik Gudbranson, vratarja Ryana Millerja (25 obramb) pa je v četrti minuti premagal le Sebastian Aho.

Tampa Bay Lightning so v Winnipegu Jets ugnali kar z 1:7. Vratar domačih Connor Hellebuyck je prejel kar pet golov po 12 strelih gostov, nato ga je v golu nadomestil Laurent Brossoit in vpisal 12 obramb. Anthony Cirelli je prvič v karieri dosegel tri gole na eni tekmi, dvakrat je bil uspešen Nikita Kučerov, Ondrej Palat pa je zabeležil tri podaje za Tampo.

NHL, izidi:

Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins  1:2 (podaljšek)
Carolina Hurricanes - Anaheim Ducks      1:2 (podaljšek)

6. Nashville     21  18    7  154:153   49
7. Minnesota     21  20    6  141:159   48