Dostojen odpor Ljubičića

andy murray, wimbledon
1/15
Reuters
Prestavljen četrtkov dvoboj drugega kola med Rusinjo Marijo Šarapovo in mlado Britanko Lauro Robson je v petek dobil epilog. Z 2:0 v nizih je slavila Vujačićeva zaročenka.

Šarapova dvoboja sicer ni začela najbolje, saj je hitro zaostajala že z 1:4. Rusinja, ki jo je na tribunah spodbujal tudi slovenski košarkar in zaročenec Saša Vujačić, se je vrnila v igro in dobila prvi niz po podaljšani igri (7:4). V drugem nizu je 24-letna ruska lepotička nadaljevala svoj pohod vse do izida 5:1, ko je znova bolje začela igrati domačinka, ki je imela bučno podporo domačih navijačev. Na krilih britanske množice je dobila dve igri za 3:5, Masha, kakor tudi pravijo Rusinji, pa je v drugo le uspela odservirati za uvrstitev v 3. kolo prestižnega wimbledonskega turnirja. Nekoliko slabše pa je v petek v tretjem kolu Wimbledona šlo Šarapovini rojakinji Veri Zvonarjovi, sicer lanski finalistki. Ta je gladko, z 2:6 in 3:6 klonila proti razpoloženi Tsvetani Pironkovi. V ponovitvi lanskega polfinala je 23-letna Bolgarka prikazala odlično predstavo. Z le petimi nevsiljenimi napakami je drugo nosilko londonskega turnirja izločila po vsega uri in 17 minut.

Danka Caroline Wozniacki, ki je številka 1 lestvice WTA, a se še naprej poteguje za svoj prvi grand slam, se je ekspresno prebila prek drugega kola. Po vsega 66 minutah je s 6:1 in 6:3 premagala Francozinjo Virgine Razzano. Nekoliko presenetljiv je izpad Rusinje Svetlane Kuznjecove, ki je po treh nizih boja premoč morala priznati Belgijki Yanini Wickmayer.

Ivan Ljubičić je v dvoboj tretjega kola proti domačinu Andyju Murrayju vstopil odločno - prvi je prišel do "brejka" v sedmi igri prvega niza. Prav po Hrvatovem odvzemu servisa pa se je prebudil Škot, ki je dobil naslednje tri igre in v žep pospravil prvi niz (6:4). V drugem nizu je Ljubo nadaljeval z dobro igro in že v uvodni igri prišel do odločilnega brejka prednosti, s katerim si je zagotovil izenačenje na 1:1 v nizih. Tretji niz bi lahko opisali kot enosmerni promet v korist Murraya (6:1). Murray je v četrtem nizu že serviral za končno zmago pri izidu 5:4, toda Ljubičić se je z brejkom vrnil v igro in izsilil podaljšano igro, v kateri pa ni zmogel izsiliti petega niza (7:4).

Slovo osmega nosilca Andyja Roddicka

Feliciano Lopez je z atomskim tenisom izločil v Wimbledonu vedno dobro razpoloženega Američana Andyja Roddicka. Čeprav trikratni finalist najprestižnejšega turnirja na svetu ni igral slabo, je na koncu moral priznati premoč Špancu, ki je slavil kar s 3:0 v zmagah (7:6, 7:6, 6:4). "To je zagotovo velika zmaga zame. Še nikoli nisem premagal Andyja. Po sedmih porazih mi je to vendarle uspelo. In premagati Roddicka v Wimbledonu je čudovito," je takoj po dvoboju povedal levičar Lopez, ki je na dvoboju napravil le osem nevsiljenih napak, v statistiko pa vpisal kar 57 t. i. "winnerjev". Roddick je sicer Lopeza nazadnje premagal pred dvema tednoma, ko jo na travi v Queen'su slavil tesno zmago z 2:1 v nizih. Maščevanje je sladko, pravi Lopez.