19 ogledov

Dragićevih 18 točk za veliki preobrat in zmago

Toney Douglas Goran Dragić Miami Heat Phoenix Suns NBA Reuters
Košarkarji moštva Phoenix Suns so premagali Brooklyn Nets (112:104). Na skoraj izgubljenem srečanju, kjer so gostje vodili že za 19 točk, je slovenski reprezentant Goran Dragić za zmagovalce dosegel 18 točk, v statistiko pa vpisal še tri skoke in šest podaj.

Za zmagovalce je ob Goranu Dragiću blestel Gerald Green, ki je dosegel kar 28 točk, Isaiah Thomas pa 21, Zoran Dragić pa si je tekmo ogledal s tribun. Pri gostih je 21 točk dosegel Joe Johnson, 16 pa Mirza Teletović.

Še ob polčasu je Brooklyn vodil s 63:49, pred tem pa v drugi četrtini z 38:19. V drugem delu se je začel lov košarkarjev iz Arizone, v končnici pa so bile med odločilnimi tri točke Gorana Dragića, ki je slabi dve minuti pred koncem izkoristil podajo Greena po ukradeni žogi in zadel za vodstvo s 106:99. Ostale točke sta s prostih metov dosegla Thomas in Green.

"Mislim, da me Joe ni videl. Imel sem priložnost in ukradel žogo, nato pa videl, da gredo soigralci v protinapad in seveda sem žogo podal naprej v napad," je o bržkone ključnem trenutku na tekmi povedal Green.

Houston slavil v Mehiki

Posebnost večera je bila tekma med Houstonom in Minnesoto, ki so jo s 113:101 dobili prvi. Tekma je bila namreč pred 19.000 gledalci odigrana v Ciudad de Mexicu, kar je bil šele drugi tovrstni obračun v mehiški prestolnici v zgodovini lige. Pred tem je Houston v mehiški prestolnici leta 1997 premagal Dallas. Za zmagovalce je 23 točk dosegel James Harden, le eno manj pa Dwight Howard. Harden je v statistiko dodal 10 podaj, Howard pa 10 skokov.

84 točk Portlanda v prvem polčasu

Zgodovinska je bila tudi tekma v Denverju, kjer je Damian Lillard prispeval 27 točk k zmagi Portland Trail Blazers nad Denver Nuggets s 130:113. Posebnost je bil prvi polčas, kjer je Portland v prvi četrtini dosegel 39 točk, v drugi pa 45. Portland je s tem postal druga ekipa po letu 1992, ki je v prvem polčasu dosegla 84 točk, ekipa pa je z dosežkom v drugi četrtini izenačila tudi 41 let star klubski rekord. Rekord po točkah v prvem delu ostaja tekma proti Golden Stateu iz leta 1986, ko jih je Portland dosegel 86.

Atlanta je ugnala Utah Jazz s 100:97 in zabeležila tretjo zaporedno zmago. Paul Millsap je dosegel kar 30 točk, Jeff Teague pa 20 in skupaj sta dosegla kar polovico točk svojega moštva. Alec Burks jih je za poražence dosegel 22.