30 ogledov

Dragiću otekel komolec, Sonca izgubila

goran dragić Reuters
Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Phoenix Suns je v noči na ponedeljek gostilo ekipo Los Angeles Clippers in izgubilo s 100:120.

Končna razlika ne kaže realnega razmerja moči na parketu. Phoenix je namreč sedem minut pred koncem tekme zaostajal le za dve točki, nato pa so gostje naredili delni izid 15:0 in še tretjič v tej sezoni premagali moštvo iz Arizone.

Phoenix vseeno ostaja na osmem mestu na zahodu, le da ima zdaj manjšo prednost pred najbližjim zasledovalcem, New Orleansom, ki je doma premagal Dallas. Za Phoenix je to hkrati drugi zaporedni poraz pred domačimi gledalci po nizu sedmih domačih zmag. Blake Griffin in Chris Paul sta bila prva strelca Los Angelesa, oba sta dosegla po 23 točk.

Gogi je v drugem polčasu igral z otečenim komolcem, ki si ga je poškodoval v trčenju s Chrisom Paulom. ''On je žilav fant,'' je Dragićevo poškodbo komentiral trener Jeff Hornacek. Ameriški mediji so izgled komolca slovenskega košarkarja primerjali z žogico za golf.

Atlanta nadaljuje nepremagljivi niz

Najbolj vroča ekipe lige ostaja Atlanta, ki je zabeležila 16. zaporedno zmago in tako še popravila klubski rekord. Tokrat je s 112:110 premagala Minnesoto, zabeležila 20. zmago na domačem parketu oziroma 30. na zadnjih dvaintridesetih tekmah. S tem se je Atlanta še približala vodilni ekipi lige, Golden Statu, s katerim se bo doma pomerila 6. februarja. Golden State je s 114:111 premagal Boston - Klay Thompson 31 točk - in zabeležil devetnajsto zaporedno zmago pred domačimi gledalci.

Cleveland uspešen, Whiteside delil ''banane''

V zmagovalnem nizu je tudi Cleveland, ki je dosegel šesto zaporedno zmago. LeBron James je 12 od svojih 34 točk dosegel v zadnji četrtini, kar je bilo ob 19 točkah in 13 skokih Kevina Lova dovolj za zmago proti Oklahomi s 108:98.

Po dobrem začetku sezone pa gre zdaj nekoliko slabše košarkarjem Chicaga. Z Miamijem so izgubili osmič na zadnjih dvanajstih tekmah. Dwyane Wade je sicer dosegel 26 točk, vendar se ni mogel kosati z izjemnim dosežkom Hassana Whitesida (213 cm), ki je imel trojnega dvojčka. Dosegel je 14 točk, imel 13 skokov ter kar dvanajst blokad. To je seveda rekord sezone v ligi NBA, hkrati pa eden najboljših tovrstnih dosežkov v zgodovini lige. Absolutni rekord po blokadah drži 231 centimetrov visoki Manute Bol (15) iz sezone 1985/86.

Liga NBA, izidi:

Phoenix Suns : Los Angeles Clippers 100:120
Goran Dragić 10 točk, 8 podaj, 5 skokov v 37 minutah za Phoenix, Zoran Dragić je igral 2:31 za Phoenix

Chicago Bulls : Miami Heat 84:96
Cleveland Cavaliers : Oklahoma City Thunder 108:98
New Orleans Pelicans : Dallas Mavericks 109:106
Atlanta Hawks : Minnesota Timberwolves 112:110
Orlando Magic : Indiana Pacers 99:106
San Antonio Spurs : Milwaukee Bucks 101:95
Toronto Raptors : Detroit Pistons 114:110
Golden State Warriors : Boston Celtics 114:111