30 ogledov

Dragić prvi strelec proti Minnesoti

Goran Dragić Phoenix Suns Reševalni pas/Twitter
Goran Dragić je v noči na soboto s 110:99 premagal ekipo Minnesota Timberwolves. Dragić je bil ob tem prvi strelec gostiteljev z 21 točkami, osmimi podajami in petimi ujetimi žogami. Njegov brat Zoran Dragić ni igral. V dresu Minnesote je Mo Williams dosegel 26 točk.

"Prvega polčasa nismo dobro končali. Ukradli so naš ritem, vendar na srečo le za kratek čas, saj smo v tretjem delu ponovno igrali zelo dobro," je po zmagi Phoenixa pojasnil Goran Dragić. Gerald Green je dodal 19 točk za Sonca, ki so vodila skoraj ves prvi polčas in s 60 odstotnim metom povedla z 59:48. V zadnjih treh minutah prvega dela so se tekmeci povsem približali (59:56), domači pa so po tretji četrtini ponovno povedli s 86:75. Gostje se v zadnjem delu niso predali, po dveh trojkah Greena pa so igralci Phoenixa šest minut pred koncem znova vodili s 102:86 in do konca vodili z najmanj devetimi točkami prednosti.

Igrala je tudi ekipa Bena UdrihaMemphis Grizzlies so v gosteh s 106:96 premagali Orlando  Magic. Udrih je za zmagovalce dosegel 15 točk, 5 podaj in skok. Jeff Green je 12 od svojih 21 točk dosegel v zadnji četrtini, Zach Randolph je za tretjo zaporedno zmago Memphisa prispeval 18 točk, Marc Gasol pa 12 in 16 skokov. V vrstah poražencev je bil najučinkovitejši Elfrid  Payton z 22 točkami in 12 podajami.

Portland klonil v Teksasu

Igralci San Antonio Spurs, prvaki lige, so odpravili Portland Trail Blazers s 110:96, doma so zmagali tudi košarkarji Oklahoma City Thunder, ki so ugnali Golden State Warriors s 127:115, Indiana Pacers so izgubili proti Detroit Pistons s 96:98, Philadelphia 76ers pa so premagali New Orleans Pelicans s 96:81.

Pred svojimi gledalci so izgubili Washington Wizards z New Jersey Nets z 80:102, Boston Celtics s Chicago Bulls s 103:119, Toronto Raptors z Atlanto Hawks z 89:110, Sacramento Kings z ekipo Miami Heat s 83:95 in Los Angeles Clippers s Cleveland Cavaliers s 121:126.