17 ogledov

Dragić prvi strelec Sonc

Sport 20.02.13, Goran Dragic, slovenski kosarkar, foto: REUTERS Reuters
Ekipa New Orleans Pelicans je v ligi NBA doma premagala Phoenix Suns s 110:106, za goste pa je Goran Dragić v šestintridesetih minutah zbral 22 točk ter tri skoke in podaje.

Igralci Memphis Grizzlies so doma s 95:87 premagali San Antonio Spurs. V vrstah domačih je Beno Udrih v šestnajstih minutah zabeležil tri točke, dva skoka ter po eno podajo in ukradeno žogo. Mike Conley je 16 točk dosegel že v prvi četrtini, ko so domači prišli do desetih točk prednosti in jo v nadaljevanju povišali na 16. To je bilo dovolj, četudi so gostje v zadnjem delu stopnjevali ritem, vendar jim je za preobrat zmanjkalo časa. Conley je bil s 30 točkami, sedmimi skoki in šestimi podajami prvi mož srečanja,

"Igrali smo zelo dobro in čvrsto v obrambi, tudi v napadu je igra lepo tekla, žoga je hitro krožila in imeli smo dovolj časa za številne neovirane mete," je tekmo strnil španski center Marc Gasol, ki je zbral 17 točk in devet skokov. Na prejšnji tekmi teh dveh tekmecev 17. decembra sta ekipi igrali kar tri podaljške, preden je Memphis zmagal s 117:116. V vrstah gostov sta bila v napadu uspešna Marco Belinelli in Cory Joseph s po 18 točkami, dvomestno število pa je zabeležil le še Patty Mills (10).

Evans odločil v New Orleansu

V New Orleansu je Tyreke Evans osem od svojih 24 točk nanizal v zadnjih dveh minutah. Pelikani so tako končali niz šestih zmag Phoenixa, ki tokrat ni zmogel zaustaviti Evansa, najboljšega novinca leta 2010. Ta sto kilogramov težki in 1,98 metra visoki igralec se odlično znajde na mestu branilca in proti nižjim igralcem izkorišča svojo moč in višino z igro pod obročem, nevaren pa je tudi z meti od daleč. V napadu so mu pomagali Anthony Davis z dvojim dvojčkom (19 točk, 18 skokov), Jrue Holiday, ki je 17 od svojih 21 točk zbral v drugem polčasu, ter Ryan Anderson s tremi trojkami (19 točk). Pri Phoenixu je bil prvi strelec Goran Dragić z 22 točkami, Zoran Dragić pa znova ni stopil na parket.

Marreese Speights (23 točk) in Brazilec Leandro Barbosa (17), ki je igro vstopil s klopi, sta vodila Golden State Warriors, najboljšo ekipo trenutno v ligi, do zmage v dvoboju s Philadelphio 76ers s 126:86. Drugi so trenutno igralci Portland Trail Blazers, ki so po podaljšku v derbiju večera odpravili Toronto Raptors, prvo moštvo vzhodnega dela, s 102:97. Damian Lillard (26 točk) je z dvema prostima metoma 19,4 sekunde pred koncem dodatnega dela igre odločil srečanje.

James za rojstni dan počival

Paul Millsap (26 točk) in Jeff Teague (23) sta dosegla zadnjih 16 točk Atlante Hawks, ki je doma premagala Cleveland Cavaliers s 109:101; za goste zvezdnik Lebron James, prav na dan tekme je praznoval trideseti rojstni dan, ni igral. Zaradi poškodbe levega kolena je tekmo le gledal in ni bil niti v športni opremi. Zato pa je blestel Kobe Bryant. S 23 točkami ter po 11 podajami in skoki je dosegel svoj enaindvajseti trojni dvojček ter se z Los Angeles Lakers po treh porazih veselil prve zmage. Igralce Denver Nuggets so premagali s 111:103.

Izidi:

Memphis Grizzlies : San Antonio Spurs 95:87
(Beno Udrih 3 točke, 2 skoka, po 1 podaja in ukradena žoga v 15:03 min. za Memphis)
New Orleans Pelicans : Phoenix Suns 110:106
(Goran Dragić 22 točk, po 3 skoki in podaja v 35:51 min za Phoenix)