32 ogledov

Drevova ni ponovila Zlate lisice

ana drev jasna veleslalom EPA
Avstrijka Eva-Maria Brem je zmagovalka osmega letošnjega veleslaloma za dekleta. Najboljša veleslalomistka sezone je v finalu premagala Nemko Viktorio Rebensburg (+0,27) in Italijanko Federico Brignone (+0,52).

Najboljša Slovenka Ana Drev je bila po prvi vožnji uvrščena na šesto mesto, v finalu pa je nekaj mest izgubila in bila na koncu 11. (+1,59).

V finalu sta nastopili še Katarina Lavtar, ki je bila 25. (+2,82), in Tina Robnik, ki je osvojila 26. mesto (+2,84). Maruša Ferk in Ilka Štuhec se nista uvrstili v finale.

V skupnem seštevku veleslaloma ima Bremova zdaj 52 točk prednosti pred Rebensburgovo, ki je zmago v Jasni bržkone zapravila v mlačno predstavo v prvi vožnji.

Lara Gut je s četrtim mestom vpisala novih 50 točk in ima v ''boju'' za veliki kristalni globus zdaj 22 točk prednosti pred Lindsey Vonn, ki je zaradi poškodbe kolena že končala letošnjo sezono

Drevovi zmanjkalo moči, skok Rebensburgove (2. vožnja)

Kot druga se je na progo podala Tina Robnik, ki je v zgornjem delu nekaj izgubila, nato pa pri drugem merjenju vmesnega časa imela celo štiri desetinke prednosti pred vodilno smučarko. V nadaljevanju je spet nekoliko popustila in v cilju zaostala 27 stotink za Candace Crawford.

Sledil je nastop druge Slovenke Katarine Lavtar, ki je imela po treh merjenjih vmesnega časa še šest stotink prednosti pred Kanadčanko, na koncu pa je zaostala četrt sekunde in za dve stotinki prehitela Robnikovo.

Pred nastopom Ane Drev je vodila Viktoria Rebensbrug, ki je imela debelo sekundo prednosti pred najbližjo zasledovalko Marto Bassino (-1,02).

Drevova je imela 29 stotink prednosti pred Nemko, kateri je morala letos priznati premoč tako v Flachauu kot Mariboru. Do prvega vmesnega časa je prednost skopnela na sedem stotink, pri drugem pa je bila slovenska smučarka že počasnejša (+0,28).

Drevova je imela pri zadnjem merjenju 75 stotink zaostanka, kar bi lahko zadostovalo za drugo mesto, vendar je v poslednjih metrih močno popustila in zaostala 1,32 sekunde.

Rebensburgovi, ki se je z 12. mesta prebila na drugo, je zmago preprečila vodilna v posebnem seštevku discipline Eva-Maria Brem, ki je kljub megli zadržala veliko prednost in še nekoliko izboljšala svoj položaj v boju za mali kristalni globus.

Drevova kljub napaki šesta, v finalu tri Slovenke (1. vožnja)

Alpske smučarke se merijo na veleslalomski tekmi v Jasni, ki je v soboto odpadla zaradi premočnega vetra. Kot prva Slovenka se je na progo podala Ana Drev, ki je imela startno število šest.

Tridesetletnica, ki je letos že dvakrat stala na zmagovalnem odru na veleslalomih za svetovni pokal, je v zgornjem delu smučala odlično in imela pri prvem merjenju vmesnega časa le štiri stotinke zaostanka za vodilno Evo-Mario Brem.

Po dobrem uvodu je sledila velika napaka, ki jo je stala ogromno časa in pri drugem vmesnem času je zaostanek znašal več kot sekundo. V spodnjem delu je še nekaj izgubila in ob prečkanju ciljne črte zaostala 1,67 sekunde za vodilno Avstrijko. S šestega mesta bo tako kot v Mariboru, kjer je bila na koncu druga, napadla v finalni vožnji.

Katarina Lavtar je nastopila s startno številko 31 in z zaostankom 3,40 sekunde končala na 26. mestu. Tina Robnik je bila nekoliko počasnejša (+3,68) in se bo na drugo progo podala kot druga (29. mesto). Ilka Štuhec je zaostala 5,34 sekunde in zasedla 44. mesto. Maruša Ferk je bila prav tako prepočasna za trideseterico (56. mesto / +7,05).