26 ogledov

Drevova vrhunska, Ilka lepo presenetila

ana drev velesalom semmering EPA
Mikaela Shiffrin je zmagovalka veleslaloma v avstrijskem Semmeringu. Najboljša Slovenka Ana Drev je osvojila šesto mesto (+1,60).

Američanka Mikaela Shiffrin je dobila prvi veleslalom v avstrijskem Semmeringu in se po številu zmag v sezoni 2016/2017 izenačila z Ilko Štuhec (4).

Kraljica tehničnih disciplin je s tem še povečala prednost v skupnem seštevku svetovnega pokala. Njena najbližja zasledovalka Lara Gut je bila tokrat peta (+1,24). Američanki sta se na zmagovalnem odru pridružili Tessa Worley (+0,78) in Manuela Moelgg (+1,09)

V finalu so nastopile tri slovenske smučarke. Ana Drev je še podaljšala niz uvrstitev med najboljšo deseterico in osvojila šesto mesto.

Točke svetovnega pokala je vpisala tudi najboljša smukačica sezone Ilka Štuhec (26. mesto), ki je primarni cilj izpolnila že z uvrstivijo v finale. Med dobitnice točk se je uvrstila tudi Tina Robnik (27. mesto), medtem ko je Katarina Lavtar ostala brez finala.

Drevova pridobila, točke za Ilko in Tino (2. vožnja)

Prva Slovenka v finalu je bila Tina Robnik, ki pa s svojo vožnjo ni mogla biti zadovoljna, saj je ob prihodu v cilj zasedla zadnje mesto. Tudi Ilki Štuhec se drugi nastop za razliko od prvega ni najbolje posrečil in Slovenki sta se znašli skupaj na repu razpredelnice. V nadaljevanju sta družno drseli po lestvici navzdol.

Pred nastopom Ane Drev, sedme po prvi vožnji, je vodila Lara Gut. Najboljša slovenska veleslalomistka je imela v startni hišici okrogle štiri desetinke naskoka, do prvega merjenja pa je vso prednost že izgubila (+0,09).

Pri drugem vmesnem času je imela celo tri stotinke prednosti (-0,03), na koncu pa je za branilko velikega globusa zaostala dobre tri desetinke (+0,36).

Razlike ob koncu so bile zelo majhne, saj je peto Marto Bassino in deseto Nino Loeseth ločilo vsega 15 stotink.

Tri Slovenke v finalu, najboljša Drevova (1. vožnja)

Finalna vožnja,v kateri bodo nastopile tri Slovenke, se je začela ob 13. uri. Po prvi vožnji vodi Mikaela Shiffrin pred Manuelo Moelgg (+0,27) in Marto Bassino (+0,47). Ana Drev je sedma (+0,96).

Prvič v sezoni je na veleslalomu nastopila Ilka Štuhec in si prismučala odlično 23. izhodišče. Mariborčanka je s tem rezultatom potrdila, da se tudi v tehničnih disciplinah lahko uvrsti med dobitnice točk, kar je zelo pomemben podatek v boju za veliki kristalni globus.

Tina Robnik je bila 25. (+1,75), Katarina Lavtar pa se ni uvrstila v finale (31. mesto/+2,08).

Po štirinajstmesečni odsotnosti iz karavane zaradi poškodbe je prvič nastopila avstrijska šampionka Anna Veith, dekliško Fenninger, ki pa je bila zelo previdna na progi ter si je nabrala prevelik zaostanek, 3,21 sekunde, da bi lahko nastopila v finalu.