12 ogledov

Dugonjič osmi v finalu

Damir Dugonjič EPA
Damir Dugonjič je na svetovnem plavalnem prvenstvu v Šanghaju osvojil osmo mesto na 50 prsno s časom 28 sekund. Anja Klinar je razočarana nad svojim nastopom na plavalnem svetovnem prvenstvu v Šanghaju. Končala je na 22. mestu na 200 delfin.

Na svetovnem prvenstvu v plavanju v Šanghaju so Slovenci dočakali prvi finale. Damir Dugonjič je bil med finalisti na 50 metrov prsno, toda v njem se ni izkazal. S časom 28,00 je zasedel zadnje, osmo mesto. S časom 27,01 je zmagal je Brazilec Felipe Franca da Silva, srebrno kolajno je osvojil Italijan Fabio Scozzoli (17,17), bronasto pa Južnoafričan Cameron Van der Burgh (27,19).

"Že po prvem zavesljaju nisem imel občutka za vodo, vlekel v prazno. Bil sem nekako utrujen, ne vem od česa, a vse je šlo v prazno ... Že po skoku sem precej zamudil, kasneje so mi tekmeci ušli in tudi sam sem popustil. Škoda, ker se mi ne izide, a vendarle sem si priplaval prvi finale v karieri,"
je o tekmi povedal Ravenčan in dodal: "S prvenstvom sem v celoti lahko zadovoljen, saj je en finale vendarle velik dosežek, malo mi je seveda žal, da se mi tukaj ni izšlo in seveda tudi, da se na 100 prsno nisem prebil v polfinale."

Zdaj po olimpijsko normo

Plavalec se bo že prav kmalu začel pripravljati tudi za lovljenje olimpijske norme za olimpijske igre v Londonu prihodnje leto. Sam napoveduje, da bo normo bržkone lovil decembra ali pa marca prihodnje leto, zadnja priložnost pa bo evropsko prvenstvo maja v belgijskem Antwerpnu. Študent ekologije na Berkeleyju upa tudi, da mu bo ob zaključevanju študija uspelo priti na decembrsko evropsko prvenstvo v 25-metrskih bazenih na Poljskem. "Upam, da se bo tako izšlo."

Phelps v svojem slogu - zlato

Prvi torkov finale na 200 delfin je prinesel tudi veliko olajšanje za prvega zvezdnika prvenstva in najuspešnejšega olimpijca vseh časov Američana Michaela Phelpsa, ki si je priplaval prvo zlato kolajno in s tem dopolnil svoj prvi komplet odličij tudi na tem prvenstvu, saj je bil srebrn že na 200 prosto, bron pa je osvojil z ameriško štafeto na 4 x 100 prosto. V napetem dvoboju je bil v zadnjih 50 metrih precej boljši od Japonca Takešija Macude, bron pa je osvojil Kitajec Peng Wu.

Razočarana Anja

V sredinem dopoldanskem programu je na 14. svetovnem plavalnem prvenstvu v Šanghaju nastopila le Anja Klinar in z zanjo povprečnim dosežkom 2:10,83 na 200 delfin osvojila 22. mesto. Klinarjeva je bila z 2:10,83 kar za 1,7 sekunde oddaljena od osebnega rekorda, čeprav je prvo polovico proge preplavala s solidnim časom v okviru pričakovanega, v drugi polovici, ki krasi vse njene siceršnje nastope, pa je močno popustila.