Encijani poraženi doma

ragbi Slovenija
1/15
Saša Despot
Slovenska reprezentanca v ragbiju je v Ljubljani na tekmi evropskega pokala narodov v skupini 2C izgubila proti Luksemburgu z 11:14

Luksemburg je zdaj sam na vrhu lestvice. Prvo mesto ob koncu vodi v višji rang tekmovanja, Slovenija pa je druga.

Slovenci so sicer dobro začeli in prvi polčas dobili po dveh kazenskih strelih Žige Burnika. V drugem polčasu pa so gosti igrali bolje v napadu, imeli so kar nekaj priložnosti za zadetek.

Sredi tega dela igre so Luksemburžani tudi povedli, takoj zatem pa je Lewis Podpadec z novimi petimi točkami Sloveniji priigral vodstvo z 11:7. Toda to ni zadostovalo za zmago, saj so bili Luksemburžani tisti, ki so dosegli zadnji zadetek na tekmi, kar je pomenilo tudi zmago gostov. Priložnost za izenačenje je imel Burnik, a je žoga po njegovem strelu zadela vratnico.

Naslednjo tekmo bodo izbranci selektorja Andrewa Fentona odigrali že naslednjo soboto, ko bodo gostovali pri Avstriji.