28 ogledov

Gorenje že 8 točk pred Celjem

Carlos Prieto in soigralci so se po pravljici v Ligi prvakov hitro vrnili v real Žurnal24 main
Po 12. kolu prve slovenske rokometne lige ima Gorenje že osem točk prednosti pred Celjem. Slednji so sredi tedna izgubili s Trimom (31:38), vodilni pa so to soboto brez težav premagali Loko (37:28).

V Rdeči dvorani je Gorenje je gostilo ekipo iz Škofje Loke. Videla se je želja Loke, da vzame skalp še eni izmed večjih ekip (letos so ga že Celju). A obramba Gorenja je delovala odlično, vsak napad Loke je bil ustavljen in tako je razlika hitro naraščala. V 22. minuti je semafor kazal 15:11 (ob polčasu 19:15). V drugem delu tekme je Gorenje zaigralo bolj agresivno, kar je pomenilo, da je razlika naraščala še hitreje (23:15). Deset minut pred zaključkom tekme je domači strateg Branko Tamše ponudil priložnost mlajšim igralcem. Fantje so se takoj izkazali in upravičili trenerjevo zaupanje. Gorenje je mirno pripeljalo tekmo do konca in ponovno vknjižilo dve točki (37:28).

Katastrofa Celja
"To je katastrofa za naš klub," je po tekmi bentil trener Celja Pivovarne Laško Miro Požun. Novi (stari) trener se je šele dobro vrnil na vroči stolček, ko je skupaj s svojimi varovanci zrežiral izjemno zmago v Ligi prvakov, ki jo je na ligaški tekmi z visoko zmago hitro očrnil Trimo. "Tega si vsi skupaj enostavno ne bi smeli dovoliti. V tem trenutku ne morem povedati ničesar več. Ne vem, sedaj se počutim, kot da nisem naredil tistega, kar smo želeli, ko sem prišel v klub in razmišljam o tem, da se letos ta zgodba konča," je še povedal Požun.

Po vodstvu v prvem polčasu (15:13) Trebanjci niso popustili niti v nadaljevanju. Požun je poskušal z mnogimi menjavami spreobrniti tok srečanja, a so gostje v 42. minuti vodili že za šest. Pivovarji so se kasneje približali na vsega gol zaostanka, a je Trimo prek Sušina in Radlja pobegnil na novih +4 in tekmo mirno pripeljal do konca.