22 ogledov

Hamilton izkoristil napako Rosberga

Lewis Hamilton Monza EPA
Na dirki v Monzi je slavil Lewis Hamilton v Mercedesu pred moštvenim kolegom Nicom Rosbergom in Felipejem Masso v Williamsu.

Britanec Lewis Hamilton je bil najhitrejši že na sobotnih kvalifikacijah, a je po slabem startu nazadoval za nekaj mest. Nico Rosberg je vodil v začetni fazi dirke, nato pa storil napako pri zaviranju in prvo mesto prepustil Hamiltonu.

Felipe Massa se je na stopničke povzpel prvič po odhodu iz Maranella. Fernando Alonso je na razočaranje Ferrarijevih navijačev odstopil zaradi okvare motorja. Aktualni svetovni prvak Sebastian Vettel je končal na šestem mestu.

Še 22 točk razlike

Hamilton sedaj v skupnem seštevku za moštvenim kolegom zaostaja za 22 točk, Rosberg jih ima 238, Britanec pa 216. Mercedes premočno vodi tudi v točkovanju za konstruktorski naslov. Na trinajstih letošnjih dirkah je nemška ekipa zabeležila že deset zmag.