17 ogledov

Hirscher nočna mora Kostelića, Valenčič 10.

mitja valenčič bever creek EPA
Avstrijec Marcel Hirscher je zmagal na slalomu za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Adelbodnu (1:58,66). Drugi je bil Hrvat Ivica Kostelić (+0,27), tretji pa Italijan Stefano Gross (+0,99). Mitja Valenčič, najboljši Slovenec, je bil deseti (+2,30).

V finale se nista uvrstila preostala Slovenca. Matic Skube je bil 33. (+3,75), Bernard Vajdič pa 41. (+4,79). Marcel Hirscher je v štirih dneh dosegel tri zmage in potrdil izjemno formo v tehničnih disciplinah, s katerimi je prepričljivo najboljši tudi v skupnem seštevku pokala. Po slalomskem uspehu v Zagrebu je bil najboljši na obeh tekmah v Adelbodnu in ima sedaj 725 točk, drugi pa je branilec velikega kristalnega globusa Ivica Kostelić (495).

Hirscher in Italijan Cristian Deville sta vodila po prvi vožnji, na zahtevni progi Kuonisbärgli sta dosegla isti čas. Tretji je bil Avstrijec Mario Matt, ki je zaostajal le sedem stotink. Kar nekaj časa je bil sicer na tretjem mestu Nemec Felix Neureuther z vsega štirimi stotinkami zaostanka, vendar so ga proti koncu nastopa po ogledu videoposnetka diskvalificirali. Tretji je bil tako Matt, četrti pa Kostelić (+0,26), vodilni v slalomskem seštevku pokala in branilec lanske adelbodenske zmage.

Mitja Valenčič je bil pred finalom na 12. mestu na pragu deseterice (+1,61), na drugi progi pa je izboljšal svojo uvrstitev in ponovno dokazal, da sodi med najboljše slalomiste sveta. Imel pa je priložnost za še višjo uvrstitev, saj je z osmega mesta in po zaostanku sekunde in treh desetink na tretje mesto napredoval Stefano Gross. Prehitel ga je šele Kostelić. Z izvrstno predstavo je imel 72 stotink naskoka pred zadnjima dvema tekmovalcema. Najprej je Hirscher ponovno dokazal svoje mojstrstvo in še četrtič zapored ubranil prvo mesto s prve proge. Deville je podlegel pritisku in najprej prišel na deveto mesto, ker pa je povozil količek tik pred ciljem, ga je zaradi zgrešenih vratc doletela diskvalifikacija.

Alpski smučarji ostajajo v Švici, saj bodo od petka do nedelje nastopili v Wengnu v superkombinaciji ter v smuku in slalomu.