20 ogledov

Iličić po šoku odgovoril z golom

(Bologna - Fiorentina) Iličić EPA
V Evropski ligi se je tokrat od slovenskih nogometašev najbolj izkazal "nevpoklicani" Josip Iličić. Član Fiorentine, ki ga selektor Srečko Katanec ni uvrtil na seznam za tekmi s Švico in Litvo, je zbral gol in podajo.

Fiorentina je v Evropski ligi gostovala pri Dinamu iz Minska, med najzaslužnejšimi za prepričljivo zmago Italijanov s 3:0 pa je bil Josip Iličić. Gostje so sicer na tekmi povedli že v 33. minuti, ko je bil uspešen Alberto Aquilani, v 62. minuti pa je z roba kazenskega prostora zadel še slovenski vezist. Ta je bil udeležen tudi pri zadnjem zadetku Fiorentine, ko je pet minut kasneje podal žogo skozi obrambo do Federica Bernardeschija. Slednji je zadel drugič na dveh tekmah. Jasmin Kurtić je pri vijoličastih obsedel na klopi.

Blizu treh točk je bila tudi slovenska kolonija pri Rijeki. Ta je na Kantridi gostila branilca lovorike - Sevillo. Andaluzijci so točko osvojili šele v sodnikovem podaljšku drugega polčasa, ko je za končnih 2:2 zadel rezervist Stéphane Mbia. Španci so sicer povedli sredi prvega polčasa, ko je bil uspešen Iago Aspas, a je v 52. minuti rdeči karton prejel Timothée Kolodziejczak, iz enajstmetrovke pa je izenačil Andrej Kramarić. Kasneje je bil uspešen še Zoran Kvržić. Četa Matjaža Keka, Miral Samardžić ni igral zaradi poškodbe, Goran Cvijanović pa je odigral vseh 90 minut, je nato klonila po voleju Francoza.

Standard Liège, ki je v prvem kolu ugnal Rijeko, je tokrat gostoval pri Feyenoordu in izgubil z 1:2. Martin Milec je odigral celotno tekmo. Nizozemcem je zmago v 84. minuti zagotovil Elvis Manu.

Kevin Kampl | Avtor: EPA EPA
Med strelce se je sicer v 2. kolu Evropske lige vpisal tudi Kevin Kampl. Rdeči biki iz Salzburga so se na gostovanju pri Astri sicer hitro znašli v zaostanku, a sta nato že do polčasa zadela Kampl in Jonatan Soriano. z 2:1 v njihovo korist se je dvoboj tudi končal. Slovenski reprezentant je sicer tekmečevo mrežo načel v 36. minuti, ko ga je Soriano našel v kazenskem prostoru.

Villarreal Bojana Jokića, ki je poškodovan, je bil doma s kar 4:0 boljši od Apollona, Branko Ilić pa je odigral vseh 90 minut ob porazu Partizana z 0:2 pri Asterasu. Samir Handanović je tokrat dobil počitek pri Interju, tekmo je spremljal s klopi, v postavo pa za dvoboj s Karabahom ni bil uvrščen Rene Krhin. Milančani so slavili z 2:0.

Celtic je doma proti Dinamu povedel že v šesti minuti, nato pa v zadnjih minutah krčevito branil prednost. Zagrebčani so si priigrali kar nekaj priložnosti, vendar žoga ni in ni hotela v škotsko mrežo. Nekoliko uspešnejši je bil v zadnjih trenutkih tekme Bešiktaš, ki je po zaslugi Dembe Baja v 89. minuti izenačil na 1:1 na gostovanju pri Tottenhamu. Senegalec je uspešno izvedel enajstmetrovko. Po dveh kolih je sicer stoodstotnih le šest klubov: Dinamo Moskva, Inter, Napoli, Dinamo Kijev, Fiorentina in Legia.