27 ogledov

Iličić v polno za remi na San Siru

Josip Iličić EPA
V 8. kolu italijanskega prvenstva se je Juventus po zmagi nad Palermom utrdil v vodstvu. Najbližji zasledovalki Sampdoria in Roma sta se razšli brez zadetkov. Josip Iličić je z golom poskrbel za točko Fiorentine.

Josip Iličić je z natančnim strelom od daleč poskrbel za remi na San Siru. Slovenski vezist je ob edinem zadetku Fiorentine obšel nekaj nogometašev Milana, nato streljal in zadel levi kot domačih vrat. V 80. minuti bi lahko po njegovi asistenci vijoličasti prišli celo do popolnega preobrata, a je njegovo podajo zapravil Khouma Babacar.

Tekma gledalcem sicer ni ponudila veliko razburjenj, domači so po vodstvu za katerega je z glavo sredi prvega polčasa poskrbel Nigel de Jong mirno ohranjali vodstvo. V drugem polčasu je najprej Jeremy Menez zamudil priložnost za povečanje vodstva, na drugi strani pa sta pred Iličićevim zadetkom poizkusila še Juan Cuadrado in Matias FernandezStephan El Shaarawy bi lahko Milan hitro znova popeljal v vodstvo, a je slabo streljal z ugodnega položaja.

Juve nekoliko pobegnil

Stara dama je na  domačem igrišču zabeležila zanesljivo zmago proti Palermu. Tri točke so še kako dobrodošle po nepričakovanem remiju v minulem kolu proti Sassuolu in porazu z Olympiacosom v Ligi prvakov.

Na tokratni tekmi je sicer najprej dvakrat z volejem zagrozil Claudio Marchisio, Fernando Llorente pa je v 17. minuti z glavo streljal naravnost v Stefana Sorrentina. Palermo je nato zagrozil s protinapadom, vendar se je izkazal Gianluigi Buffon. V 32. minuti pa je Juventus povedel. Carlos Tevez je krenil v napad, odlično podal do Artura Vidala, Čilenec pa je zadel za 1:0. Manj uspešen je bil Vidal na začetku drugega polčasa, ko je po veliki napaki Zouhairja Feddala z bližine streljal preko gola.

V 64. minuti bi slovenski branilec Siniša Anđelković nevarno Tevezovo podajo skoraj preusmeril v svoj gol, po kotu, ki je sledil tej akciji, pa je z glavo zadel Llorente. Kasneje bil lahko prednost domačih še povišal rezervist Sebastian Giovinco, ki pa je zadel vratnico.

Remi na sobotnem derbiju

Že v soboto sta se v derbiju drugega in tretjega pomerila Sampdoria in Roma. V zadnjih minutah tekme je nogometašem iz Genove točko z izjemno obrambo zagotovil argentinski reprezentančni vratar Sergio Romero, ki je z bližine zaustavil strel z glavo Alessandra Florenzija. Že prej sta lepi priložnosti zapravila še Gervinho za goste in Stefano Okaka za Sampdorio. Slednja ostaja neporažena tudi po osmem kolu italijanskega prvenstva.

Serie A, 8. kolo:

Empoli : Cagliari 0:4 (0:4)
Sau 31., Danilo 36., 38., Ekdal 45.

Parma : Sassuolo 1:3 (0:2)
Cassano 78.; Floccari 20., Acerbi 23., Taider 52.

Sampdoria : Roma 0:0

Chievo : Genoa 1:2 (1:0)
Zukanović 36.; Matri 72., Pinilla 84.
Birsa je bil na zelenici do 64. minute, ko ga je zamenjal Lazarević. Cesar (vsi Chievo) je obsedel na klopi.

Juventus : Palermo 2:0 (1:0)
Vidal 32., Llorente 64.
Anđelković (Palermo) je igral vseh 90 minut.

Udinese : Atalanta 2:0 (2:0)
Di Natale 6., Thereau 36.

Cesena : Inter 0:1 (0:1)
Icardi 32./11-m
Krajnc (Cesena) ni stopil na zelenico, enako tudi Krhin. Handanović (oba Inter) je branil celotno tekmo.

Lazio : Torino 2:1 (1:0)