99 ogledov

Izjemno pomembna zmaga Kopitarja in kraljev: "To je res dobra stvar!"

Anže Kopitar Profimedia
Kralji se bodo lahko optimistično odpravili na premor za tekmo zvezd All-Star, saj so uspeli prekiniti črn niz.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so pred premorom za tekmo zvezd All-Star v severnoameriški ligi NHL gostovali v Nashvillu. Kralji so premagali Nashville Predators s 4:2 in tako boljše volje odhajajo na krajši premor, saj so prekinili črn niz štirih zaporednih porazov.  Kopitar je v 18:25 minute na ledu zbral dva strela proti vratom tekmeca, med zbiralce točk pa se tokrat ni vpisal.

Alex Turcotte, ki je zaigral na svoji drugi tekmi v sezoni, skupno pa 14. v karieri, pa je dosegel svoj prvi zadetek v ligi NHL in temu dodal še podajo. V drugi tretjini je povišal za goste na 2:0 in podal pri zadetku Trevorja Lewisa 6:39 minute pred koncem. "To je res 'kul'. Tega gola ne bom nikoli pozabil in to je nekaj, kar bom cenil do konca življenja," je dejal peti izbor nabora 2019, Turcotte.

To je bila šele tretja zmaga na zadnjih 17 tekmah za kralje in trenerja Todda McLellana, čigar stolček se po pisanju ameriških medijev zelo maje. "Še vedno nas čaka dolga pot do vrnitve naše igre, toda to, da se vsaj na premor odpravljamo nekoliko boljše volje, je res dobra stvar," je dejal McLellan.

Za goste je vratar Dave Rittich, ki je v sezoni 2021/22 odigral 17 tekem tudi za Nashville, zbral 38 obramb, med strelce pa sta se vpisala še Carl Grundstrom in Kevin Fiala z golom na prazna vrata.

Naslednja tekma kralje čaka po premoru za tekmo zvezd; 10. februarja bodo v Los Angelesu gostili Edmonton.

V kalifornijskem derbiju pa so Anaheim Ducks po podaljšku v domači dvorani s 3:2 premagali San Jose Sharks. Junak večera je bil Frank Vatrano, ki je na veselje domačih navijačev v dvorani Honda Center zadel po 4:07 minute podaljšane igre.

Podaljšek je odločil tudi tekmo med Detroit Red Wings in Ottawa Senators, kjer pa so zmago s 3:2 odnesli gosti iz Kanade. Zmagoviti gol za senatorje je dosegel Shane Pinto že po 2:05 minute dodatne igre.

Pinto, ki je dodal še podajo, je izpustil 41 tekem zaradi suspenza, ki mu ga je naložila liga NHL zaradi kršitve njene politike proti igram na srečo. "Počasi se spet počutim bolj kot jaz sam," je dejal Pinto in dodal: "Prvi dve tekmi sta bili napolnjeni z adrenalinom, na zadnjih dveh pa sem se počutil precej dobro." Pinto ni izpustil niti ene tekme za senatorje v pretekli sezoni, dosegel je 20 golov. Po preklicu suspenza je ponovno podpisal pogodbo s klubom.

Za goste sta zadela še Brady Tkachuk in Mark Kastelic, vratar Joonas Korpisalo pa je ubranil 23 strelov. Pri rdečih krilih, ki so mesec končali z dobrim izkupičkom 9-2-2, sta se med strelce vpisala Daniel Sprong in Dylan Larkin, vratar Alex Lyon je zbral 22 obramb. "Za nami je izjemen mesec," je po tekmi kljub porazu dejal trener Derek Lalonde: "Vrnili smo se v boj in to smo želeli doseči, odkar sem prišel sem. Ta mesec je bil korak v pravo smer, a le korak."

* Izidi:
Detroit Red Wings - Ottawa Senators      2:3 (podaljšek)
Nashville Predators - Los Angeles Kings  2:4
(Anže Kopitar: 2 strela na gol v 18:25 minute za LA)
Anaheim Ducks - San Jose Sharks          3:2 (podaljšek)

6. Arizona       23  22    3  143:147   49
7. Minnesota     21  23    5  149:166   47
8. Chicago       14  34    2  105:177   30