12 ogledov

Zmaji za začetek ugnali prvake

Luka Rupnik, Jerel Blassingame ABA
Union Olimpija je po superpokalnem porazu proti Krki tokrat odigrala prvo tekmo v ligi ABA. Na gostovanju pri zagrebški Ciboni je slavila s 85:80.

Ljubljančani so nekoliko slabše krenili v dvoboj, saj so gostitelji povedli z 9:2. A nato so izbranci Aleša Pipana zaigrali nekoliko bolje, prva četrtina pa se je tako končala le s košem prednosti za Zagrebčane (21:19). Pri zmajih je sicer blestel Bolgar Hristo Nikolov, ki je v prvih desetih minutah dosegel kar 17 od 19 točk Olimpije.

Gostje so prevzeli vajeti igre v drugi četrtini, po štirih minutah pa so po trojki Sasuja Salina tako povedli s 27:21. Ob dobri obrambi je nato prednost Ljubljančanov še nekoliko zrastla, že po dobri polovici drugega dela igre je bilo 34:21 v korist zmajev. Pet zaporednih točk je dosegel Marko Marinović, dve pa je dodal še Mirza Begić. V nadaljevanju prvega polčasa je korak z razigranimi gosti držal Jerel Blassingame, Olimpija pa je na glavni odmor krenila z desetimi točkami prednosti (43:33).

Na začetku drugega polčasa je razlika ostajala podobna, potem pa je Blassingame uspel razigrati še sogralce. Ljubljančani so izjemno slabo izvajali proste mete, Cibona pa je prišla na zaostanek petih točk (52:57), ob koncu 28. minute pa so zmaji vodili le še za štiri (54:58). Blassingame si je prislužil dve tehnični napaki in je moral zapustiti igrišče, Dino Murić pa je Olimpijo popeljal do 61:54.

Ob koncu tretje in na začetku četrte četrtine je sedem zaporednih točk dosegel Luka Rupnik, zmaji so povedli z 68:60, štiri pa je k novemu dvoštevilčnemu vodstvu dodal Murić (72:61). Po Cibonini minuti odmora sta nova koša dosegla Alen Omić in Murić, Rupnik pa je po ukradeni žogi izsilil še nešportno osebno napako po kateri je zadel dva prosta meta (78:61). A sledil je nov padec v igri, dobri dve minuti pred zadnjim piskom sirene pa so volkovi prišli do izida 72:78, pol minute kasneje pa je bil na semaforju izpisan rezultat 74:78.

Ob nadaljevanju slabega ljubljanskega izvajanja prostih metov je Cibona 20 sekund do konca tekme nato prišla le na točko zaostanka (80:81). Rupnik je bil dvakrat natančen s črte prostih metov, gostitelji tekme pa so nato zapravili napad. Ko je štiri sekunde pred potekom rednega dela igre prosta meta zadel še Marinović, je bila tekma odločena.