Šport
94 ogledov

Juvanova začela odlično, prva nosilca že v drugem krogu

US Open OP ZDA Epa
Slovenka je v dveh nizih ugnala Američanko, napredovala sta tudi Novak Đoković in Karolina Pliškova.

Edina slovenska predstavnica na odprtem teniškem prvenstvu ZDA v New Yorku Kaja Juvan je bila uspešna v prvem krogu. V slabih dveh urah igre je premagala domačinko Usue Maitane Arconado s 6:4 in 7:6.

Devetnajstletna Ljubljančanka, ki je prvič v karieri nastopila na grand slamu v New Yorku med članicami, se bo v drugem krogu pomerila s pet let starejšo Anetto Kontaveit iz Estonije, 14. nosilko in 21. igralko na svetu.

Turnir, ki poteka v mehurčku, se pravi brez gledalcev in ob strogem zdravstvenem protokolu, sta med drugimi uspešno začela tudi prva nosilca. Srb Novak Đoković je v treh nizih ugnal Damirja Džumhurja iz Bosne in Hercegovine, Čehinja Karolina Pliškova pa je bila boljša od Ukrajinke Anheline Kalinine s 6:4, 6:0.

Benoît Paire US Open Šport Eden od nosilcev pozitiven na covid-19, že umaknjen s turnirja

Danes bo na teniška igrišča Flushing Meadows stopil tudi edini slovenski predstavnik Aljaž Bedene. Popoldan po slovenskem času ga na igrišču številka 14 čaka Finec Emil Ruusuvuori.

OP ZDA, izidi:

Moški, 1. krog:
Novak Đoković (Srb/1) - Damir Džumhur (BiH) 6:1, 6:4, 6:1;
Kyle Edmund (VBr) - Aleksander Bublik (Kaz) 2:6, 7:5, 7:5, 6:0;
Jan-Lennard Struff (Nem/28) - Pedro Martinez (Špa) 6:0, 7:5, 6:4;
Pablo Carreno-Busta (Špa/20) - Yasutaka Uchiyama (Jap) 4:6, 6:3, 1:6, 6:3, 6:3;
Mitchell Krueger (ZDA) - Pedro Sousa (Por) 3:6, 6:2, 7:5, 6:3;
Ricardas Berankis (Lit) - Federico Gaio (Ita) 7:6 (3), 4:6, 6:4, 6:4;
Steve Johnson (ZDA) - John Isner (ZDA/16) 6:7 (5), 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:6 (3);
Denis Shapovalov (Kan/12) - Sebastian Korda (ZDA) 6:4, 4:6, 6:3, 6:2;
Soonwoo Kwon (JKo) - Thai-Son Kwiatkowski (ZDA) 3:6, 7:6 (4), 6:1, 6:2;
Gilles Simon (Fra) - Mohamed Safwat (Egi) 6:1, 6:4, 6:4;
Taylor Fritz (ZDA/19) - Dominik Koepfer (Nem) 6:7 (7), 6:3, 6:2, 6:4;
Filip Krajinović (Srb/26) - Mikael Ymer (Šve) 6:2, 7:6 (3), 6:3;
Marcos Giron (ZDA) - Marc Polmans (Avs) 6:4, 6:7 (5), 3:6, 6:4, 6:2;
Lloyd Harris (JAR) - Marco Cecchinato (Ita) 6:4, 7:5, 6:2;
David Goffin (Bel/7) - Reilly Opelka (ZDA) 7:6 (2), 3:6, 6:1, 6:4;
Stefanos Tsitsipas (Grč/4) - Albert Ramos (Špa) 6:2, 6:1, 6:1;
Maxime Cressy (ZDA) - Jozef Kovalik (Slk) 6:1, 2:6, 6:4, 6:4;
Juan Ignacio Londero (Arg) - Jevgenij Donskoj (Rus) 6:3, 6:3, 7:5;
Borna Čorić (Hrv/27) - Pablo Andujar (Špa) 7:5, 6:3, 6:1;
Egor Gerasimov (Blr) - Dušan Lajović (Srb/18) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4;
Jordan Thompson (Avs) - Stefano Travaglia (Ita) 6:3, 6:4, 4:6, 6:2;
Mihajil Kukuškin (Kaz) - Attila Balazs (Mad) 6:4, 7:5, 6:4;
Christian Garin (Čil/13) - Ulises Blanch (ZDA) 4:6, 5:7, 6:4, 6:4, 6:2;
Cameron Norrie (VBr) - Diego Schwartzman (Arg/9) 3:6, 4:6, 6:2, 6:1, 7:5;
Federico Coria (Arg) - Jason Jung (Tai) 2:6, 4:6, 6:4, 6:1, 2:0 predaja;
Alejandro Davidovich (Špa) - Dennis Novak (Avt) 3:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:0;
Hubert Hurkacz (Pol/24) - Peter Gojowczyk (Nem) 6:3, 6:4, 6:4;
Adrian Mannarino (Fra/32) - Lorenzo Sonego (Ita) 6:1, 6:4, 2:6, 6:3;
Jack Sock (ZDA) - Pablo Cuevas (Uru) 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 7:6 (2);
Brandon Nakashima (ZDA) - Paolo Lorenzi (Ita) 6:3, 6:2, 7:6 (3);
Alexander Zverev (Nem/5) - Kevin Anderson (JAR) 7:6 (2), 5:7, 6:3, 7:5;

Ženske, 1. krog:
Kaja Juvan (Slo) - Usue Arconada (ZDA) 6:4, 7:6 (2);
Karolina Pliškova (Češ/1) - Anhelina Kalinina (Ukr) 6:4, 6:0;
Caroline Garcia (Fra) - Jasmine Paolini (Ita) 6:3, 6:2;
Catherine Bellis (ZDA) - Tamara Korpatsch (Nem) 6:7 (13), 6:3, 6:2;
Jennifer Brady (ZDA/28) - Ana Blinkova (Rus) 6:3, 6:2;
Angelique Kerber (Nem/17) - Ajla Tomljanovic (Avs) 6:4, 6:4;
Anna-Lena Friedsam (Nem) - Caroline Dolehide (ZDA) 6:2, 6:2;
Ann Li (ZDA) - Arantxa Rus (Niz) 6:4, 2:6, 6:1;
Alison Riske (ZDA/13) - Tatjana Maria (Nem) 6:3, 6:2;
Marketa Vondroušova (Češ/12) - Greet Minnen (Bel) 6:1, 6:4;
Aliaksandra Sasnovič (Blr) - Francesca Di Lorenzo (ZDA) 2:6, 7:6 (6), 6:0;
Vera Lapko (Blr) - Viktorija Golubic (Švi) 1:6, 7:6 (2), 6:2;
Julija Putinceva (Kaz/23) - Robin Montgomery (ZDA) 6:1, 6:3;
Kristina Mladenovic (Fra/30) - Hailey Baptiste (ZDA) 7:5, 6:2;
Varvara Gračeva (Rus) - Paula Badosa (Špa) 6:4, 7:5;
Katerina Bondarenko (Ukr) - Alexandra Kiick (ZDA) 3:6, 6:3, 6:1;
Petra Martić (Hrv/8) - Tereza Martincova (Češ) 5:7, 6:2, 6:4;
Naomi Osaka (Jap/4) - Misaki Doi (Jap) 6:2, 5:7, 6:2;
Camila Giorgi (Ita) - Alison Van Uytvanck (Bel) 2:6, 6:1, 7:5;
Marta Kostjuk (Ukr) - Darija Kasatkina (Rus) 6:1, 6:2;
Anastasija Sevastova (Lat/31) - Cori Gauff (ZDA) 6:3, 5:7, 6:4;
Magda Linette (Pol/24) - Maddison Inglis (Avs) 6:1, 4:6, 6:4;
Danka Kovinić (Čgo) - Lizette Cabrera (Avs) 6:4, 3:6, 6:2;
Anett Kontaveit (Est/14) - Danielle Collins (ZDA) 5:7, 6:2, 6:2;
Elena Ribakina (Kaz/11) - Katarina Zavacka (Ukr) 6:3, 6:0;
Shelby Rogers (ZDA) - Irina Kromačeva (Rus) 6:2, 6:2;
Madison Brengle (ZDA) - Arina Rodionova (Avs) 6:2, 6:2;
Dajana Jastremska (Ukr/19) - Astra Sharma (Avs) 6:3, 6:7 (4), 7:6 (2);
Kirsten Flipkens (Bel) - Rebecca Peterson (Šve/32) 7:6 (1), 6:4;
Katerina Kozlova (Ukr) - Whitney Osuigwe (ZDA) 6:3, 7:5;
Petra Kvitova (Češ/6) - Irina Begu (Rom) 6:3, 6:2.

 
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.