74 ogledov

Kauzer daleč od stopničk

Peter Kauzer Kajakaška zveza SLO/Twitter
Kajakaški finale se ni razpletel po slovenskih željah.

Slovenski kajakaš Peter Kauzer je po ponesrečenem nastopu v finalu svetovnega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Rio de Janeiru osvojil deseto mesto. Kauzer je imel kar 52 kazenskih sekund.

Zmagal je Nemec Hannes Aigner. Slednji je na prvem mestu za 0,96 sekunde prehitel srebrnega Čeha Jirija Prskavca in za 2,48 sekunde bronastega Rusa Pavla Eigla.

urša kragelj oi 2016 rio kajak Rio de Janeiro Šport Kragljeva za las ob medaljo, Savšek in Božič daleč on nje

Finale so opravile tudi kanuistke, kjer Slovenija ni imela svojih predstavnic. Zmagala je Avstralka Jessica Fox, ki je bila najboljša tudi v kajaku, pred Britanko Mallory Franklin, ta je zaostala skoraj pet sekund, in Čehinjo Terezo Fišerovo.