6614 ogledov

Kopitar dosegel novo točko in se zapisal v zgodovino! Noro, kaj mu je uspelo!

Anže Kopitar Profimedia
Kopitarjevi kralji s kar 5:2 odpravili otočane. Kopitar za zgodovino!

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški hokejski ligi NHL vpisala novo prepričljivo zmago. Za peto zmago po vrsti so kralji na domačem ledu dvorane premagali goste z vzhodne obale ZDA, New York Islanders. Pot k novi zmagi je pomagal tlakovati tudi slovenski as Anže kopitar, ki je bil podajalec pri drugem zadetku kraljev.

Prav izjemna asistenca po prekrasni akciji Kopitarja pa je bila zgodovinska, saj je naš hokejski as tako dosegel še svojo 50. točko sezone (na 53 tekmah), s čimer je še petnajstič v svoji karieri v sezoni dosegel mejo petdesetih točk.

Izmed vseh aktivnih hokejskih igralcev imata le dva več takšnih sezon, gre pa za pravi legendi lige NHL, Joa Thorntona (17 sezon) in pa Aleksandra Ovečkina (16 sezon). Še en neverjeten podatek, kako konstantno odličen je vsako sezono naš šampion.

Po 21 minutah pred polnimi tribunami dvorane Crypto.com Arena, do lanskega decembra znane z imenom Staples Center, so sicer domači hokejisti vodili že z delnim izidom 3:0.

Phillip Danault, Matt Roy, Quinton Byfield so se podpisali pod prve tri zadetke. Za otočane je v 30. minuti na 1:3 znižal Anders, a je že proti koncu druge tretjine Brendan Lemieux poskrbel za četrti zadetek domačih.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Za nekaj dodatnega navdušenja sta v zadnjih dveh minutah tekme poskrbela Jean-Gabriel Pageau, ki je dosegel drugi zadetek za gostujočo zasedbo, Trevor Moore pa je 17 sekund pred koncem postavil končni izid 5:2.

V pacifiški skupini ima več točk kot Los Angeles le Calgary, in sicer 68, kralji so na drugem mestu skupine zbrali 65 točk.

Los Angeles Kings - New York Islanders     5:2
(Anže Kopitar: podaja in dva strela na gol v 19:51 minute za LA Kings)

2. St Louis      31  14    6  184:141   68
3. Minnesota     31  16    3  190:157   65
4. Nashville     30  19    4  163:151   64
5. Dallas        28  20    3  147:149   59
6. Winnipeg      22  21    9  150:159   53
7. Chicago       19  26    8  134:181   46
8. Arizona       14  34    4  119:190   32