164 ogledov

Kopitar ključen mož pri krotenju floridskih panterjev

Anže Kopitar asistenca Profimedia
Kopitar je prispeval odločilno asistenco.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL vpisali novo zmago. V domači dvorani so s 5:4 premagali gostujočo zasedbo Florida Panthers ter vknjižili še sedmo zmago v tej sezoni. Ključna vloga je znova pripadla slovenskemu asu Anžetu Kopitarju, ki se sicer ni vpisal med strelce, je pa prispeval asistenci, za izid 3:2 in za 5:4.

Floridčani so sicer bolje začeli. Povedli so v 11. minuti z zadetkom, pod katerega se je podpisal Ryan Lomberg. Drugi zadetek na tekmi je padel šele v 30. minuti, ko je za izenačenje 1:1 zadel Rasmus Kupari. A je zgolj 18 sekund kasneje Carter Verhaeghe dosegel gol za vodstvo gostov 2:1. Kralji so 34 sekund kasneje poskrbeli za novo izenačenje, delni izid 2:2 je postavil Trevor Moore.

Tik pred koncem druge tretjine so kralji prvič povedli, tudi po Kopitarjevi zaslugi, ki je ob moštveni premoči na ledu podal Viktorju Arvidssonu za 3:2. Pred tem so sodniki razveljavili zadetek gostujočega igralca Matthewa Tkachuka.

Že v drugi minuti zadnje tretjine so izenačili gostje na 3:3, zadel je Eetu Luostarinen. A je 82 sekund kasneje Blake Lizotte poskrbel za novo vodstvo domačih (4:3). Verhaeghe je v 46. minuti dosegel drugi gol za novo izenačenje. Zadišalo je po podaljšku.

Preprečil ga je Gabriel Vilardi, ki je tri minute in 18 sekund pred koncem postavil končni izid 5:4, tudi s pomočjo asistence kapetana kraljev, Kopitarja. To je bil Vilardijev deveti gol v sezoni.

Vratar Jonathan Quick je zaustavil 32 strelov, vratar gostov Sergej Bobrovski pa je zbral 34 obramb na svoji 600. tekmi za panterje.

Ovečkin do novega rekorda

Aleksander Ovečkin pa je v soboto poskrbel za nov rekord lige NHL po številu golov z eno ekipo.

Ruski zvezdnik je dosegel svoj 787. gol za Washington Capitals ob porazu proti Arizoni, ki je slavila s 3:2.

Ovečkin je dosegel mejnik v svoji 1287. tekmi za prestolnike, ki so ga leta 2004 izbrali kot prvi izbor na naboru lige NHL.

Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights   4:6
Vancouver Canucks - Nashville Predators     3:4 (kazenski streli)
Calgary Flames - New Jersey Devils          3:4 (podaljšek)
San Jose Sharks - Anaheim Ducks             4:5 (kazenski streli)
Los Angeles Kings - Florida Panthers        5:4
(Anže Kopitar dve asistenci v 21 minutah za LA Kings)

4. Chicago        5   5    2   34:39    12
5. Minnesota      5   5    1   35:40    11
6. Nashville      5   6    1   34:40    11
7. Arizona        4   6    1   31:45     9
8. St Louis       3   6    0   21:35     6