143 ogledov

Kopitar ohranja kraljevsko formo, LA vse višje

Anže Kopitar Kings Canadiens Profimedia
Slovenski zvezdnik je znova zatresel mrežo.

Los Angeles Kings nadaljujejo z odličnimi predstavami v severnoameriški hokejski ligi. Kralji so davi v domači dvorani v mestu angelov premagali goste iz Kanade Montreal Canadiens s 3:2. Znova se je izkazal slovenski as. Kapetan Kraljev Anže Kopitar je zadel v 49. minuti za vmesni izid 3:1. To je bil že 25. gol v tej sezoni lige NHL za Hrušičana.

Povedli so gostje, ko je v deseti minuti prve tretjine tekme v Crypto.com Areni zadel Josh Anderson ob moštveni premoči za 1:0. Domači so izenačili v osmi minuti druge tretjine, ko je bil uspešen Alex Iafallo.

Odločitev o zmagovalcu je prinesla zadnja tretjina. V razmaku ene minute sta zadela dva domača hokejista. Gabriel Vilardi je v 48. povišal na 2:1, Kopitar pa je dobro minuto kasneje zadel za 3:1. Gostje so hitro odgovorili. Denis Gurianov je znižal na 2:3. Vendar pa so domači znali ubraniti prednost ter niso dovolili podaljška.

Kopitar je drugi najboljši strelec Kraljev v tej sezoni. Vsega skupaj je zbral 58 točk, od tega 25 golov in 33 asistenc. Boljši od Hrušičana je pri Kraljih le Kevin Fiala s 64 točkami (21 goli, 43 asistencami).